Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na Niedzielę Najświętszej Rodziny 28-12-2014
 1. W dzisiejszą niedzielę Najświętszej Rodziny w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i o godz. 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
 2. W przyszłą niedzielę gościmy ks. proboszcza Andrzeja Buję z Ostrowa – kolekta na rzecz budującego się kościoła.
 3. W tym tygodniu dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek miesiąca – odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi, o godz. 16.00 spowiedź święta w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, w sobotę wyjątkowo nie będzie ani katechezy, ani Apelu Jasnogórskiego.
 4. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę – plan na najbliższe dni jest następujący: • 29 grudzień – poniedziałek – Werblinia: ulica Żarnowiecka od strony p. Dettlaff, Licau i Muddlaff, Krótka, Polna, Nowy Świat (od godz. 14.00), • 30 grudzień – wtorek – Werblinia ulica św. Rocha, Lipowa, Szkolna i Słoneczna (od godz. 14.00), • 02 styczeń - piątek – Werblinia ulica Nowa, Relaksacyjna i Kościelna (od godz. 14.00), • 03 styczeń – sobota – Werblinia ulica Kaszubska z obydwóch stron (od godz. 9.00). Ofiary z kolędy przeznaczamy na spłatę naszych zobowiązań wobec Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Funduszu Misyjnego, Kurii Biskupiej, Seminarium Duchownego i polisy ubezpieczenia budynków parafialnych i cmentarza na przyszły rok.
 5. Rodzina Różańcowa wraz ze Starzynianką zaprasza na zabawę karnawałową w sobotę 24 stycznia w godz. 20.00 – 4.00. Koszt udziału 50 zł od osoby. W cenie kolacja, ciasto, przekąski i orkiestra. Zgłoszenia w Starzyniance i na plebanii.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
 8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację świąteczną mieszkańcom Starzyna ul Nowy Świat strona parzysta, a o sprzątanie w sobotę prosimy mieszkańców ul. Długiej od kapliczki przy ul. Mechowskiej do Leśniczówki. Bóg zapłać 157 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej ostatniej niedzieli IV kwartału na śmieci z cmentarza.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…