Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na IV Niedziele Adwentu -21-12-2014 r.
  1. Kończy się święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj skorzystali z możliwości spowiedzi przedświątecznej.
  2. Spotkania różańcowe dzisiaj w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
  3. 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia – ostatnia okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od godz. 7.30 do 8.00 – nie będzie spowiedzi w czasie świąt. Msze święte Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 20.30 w St. Dworze, o godz. 22.00 w Werblini i w Starzynie, a uroczysta Pasterka w Starzynie o godz. 24.00. Msze święte w I i II dzień świąt w układzie niedzielnym – kolekta z drugiego dnia na uczelnie katolickie, a z mszy wigilijnych na fundusz obrony życia.
  4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
  5. 29 grudnia, w następny poniedziałek na ulicy Żarnowieckiej w Werblini rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.
  6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  7. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
  8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna od plebani do kapliczki przy ul. Mechowskiej, a o sprzątanie kościoła i dekorację świąteczną we wtorek wieczorem serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat strona parzysta. Bóg zapłać 153 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych. Dziękujemy panom Mieczysławowi, Jarosławowi i Radosławowi Skrzypokowskim za prace na plebanii. Dziękujemy też wszystkim, którzy przekazali dary na pomoc dla potrzebujących.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Hallmann, lat 60, z Radoszwa – pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.