Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na IV Niedziele Adwentu -21-12-2014 r.
 1. Kończy się święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj skorzystali z możliwości spowiedzi przedświątecznej.
 2. Spotkania różańcowe dzisiaj w Kłaninie, w Starzynie i w Werblini.
 3. 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia – ostatnia okazja do spowiedzi świętej przedświątecznej od godz. 7.30 do 8.00 – nie będzie spowiedzi w czasie świąt. Msze święte Wigilii Narodzenia Pańskiego o godz. 20.30 w St. Dworze, o godz. 22.00 w Werblini i w Starzynie, a uroczysta Pasterka w Starzynie o godz. 24.00. Msze święte w I i II dzień świąt w układzie niedzielnym – kolekta z drugiego dnia na uczelnie katolickie, a z mszy wigilijnych na fundusz obrony życia.
 4. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa.
 5. 29 grudnia, w następny poniedziałek na ulicy Żarnowieckiej w Werblini rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
 8. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna od plebani do kapliczki przy ul. Mechowskiej, a o sprzątanie kościoła i dekorację świąteczną we wtorek wieczorem serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Nowy Świat strona parzysta. Bóg zapłać 153 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych. Dziękujemy panom Mieczysławowi, Jarosławowi i Radosławowi Skrzypokowskim za prace na plebanii. Dziękujemy też wszystkim, którzy przekazali dary na pomoc dla potrzebujących.
 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Hallmann, lat 60, z Radoszwa – pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…