Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu - 14-12-2014 r.
  1. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 10.00 spowiedź przedświąteczna z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii – prosimy serdecznie o skorzystanie z tej możliwości.
  2. Tradycyjnie, jak co roku w Zespole Szkół w Starzynie dnia 15 grudnia tj. poniedziałek odbędzie się spotkanie opłatkowe dla seniorów. Początek o godz. 16.00 – w programie dzielenie się opłatkiem, poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd, występ pań z KGW ze Starzyna.
  3. Dzisiaj o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Piotra i Pawła w Pucku.
  4. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
  5. Do nabycia Gość Niedzielny. Tylko do końca roku przyjmujemy w biurze parafialnym zgłoszenia na wypominki roczne. W biurze parafialnym nabyć można nowy śpiewnik Pielgrzymki Kaszubskiej w cenie 10zł.
  6. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przedstawią misterium Bożonarodzeniowe.
  7. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, a pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Długa od Apteki do plebani po obydwóch stronach, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od plebani do kapliczki przy ul. Mechowskiej.
  8. Bóg zapłać 151 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariolę Pupp z domu Szeiba, lat 41, pochodzącą z parafii starzyńskiej, a mieszkającą w Żelistrzewie – pochowana została w czwartek na parafialnym cmentarzu i Zofię Brzeską, lat 80 z Sulicic.