Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia na II Niedzielę Adewntu - 7-12-2014 r.
 1. Rozpoczęliśmy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 16.30 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł. oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 2. Dzisiaj w Zespole Szkół w Starzynie w godz. od 14.00 do 18.00 będzie miał miejsce festyn mikołajkowy z licznymi atrakcjami. W czasie festynu w godz. od 14.00 do 18.00 będzie możliwość rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach prac i inicjatyw Puckiego Hospicjum. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci do klasy II włącznie o godz. 16.30. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania zabawy.
 3. Jutro w Kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze święte o godz. 10.00, 16.00 (Werblinia) i 17.00 (Starzyno) – godziny mszy świętych ulegają zmianie ze względu na mszę święta odpustową w Ostrowie u ks. proboszcza Andrzeja Buji.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 13.15 msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę w parafii św. Piotra i Pawła w Pucku.
 5. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze. Spotkania w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie będą miały miejsce wyjątkowo w niedzielę 21 grudnia. Zapraszamy serdecznie mężczyzn, którzy chcieliby włączyć się w modlitwę różańcową za chrześcijan prześladowanych do zgłaszania się w zakrystii po mszach świętych.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Zapowiedzi przedślubne: III-cia: Michał Witold Goyke ze Sławoszyna i Lucyna Brygida Zielke z Werblini.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Nowy Świat strona nieparzysta nr 21 - 35, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Długa od Apteki do plebani po obydwóch stronach. Bóg zapłać 144 rodzinom za doroczną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych i remontowych.
 10. W związku z śmiercią pana Erwina Żaczka, który należał do Rady Parafialnej naszej parafii jego miejsce obejmuje pani Ludwika Bojke z Werblini.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Renatę Chołka z domu Asmus, lat 62, pochodzącą z parafii Starzyńskiej, a mieszkającą w krokowej – pochowana została w czwartek na parafialnym cmentarzu.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…