Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Dzień Zaduszny - 2-11-2014r.
 1. Gościmy dzisiaj na mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 chór "Morzanie" z Kosakowa – przy głównym wyjściu nabyć można płytę zespołu, nagrywana w naszym parafialnym kościele.
 2. Dzisiaj Dzień Zaduszny - msza święta o godz. 18.00 – w intencji zmarłych w ostatnim roku – prosimy o przyniesienie zniczy przez rodziny, które pożegnały w tym roku swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, a szczególnie p. Lewickim z Trzech Gracek, panu Leopoldowi i młodzieży z Zespołu Szkół w Starzynie z panem Maciejem Nowakiem za nieustanną troskę o cmentarz parafialny. Dziękujemy za zadbanie o groby i kwatery opuszczone. Do 8-go listopada uzyskiwać można odpust zupełny dla dusz czyśćcowych przez przyjęcie komunii świętej, nawiedzenie cmentarza i modlitwę tam w intencjach Ojca Świętego.
 3. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten wypada w najbliższą środę. Prosimy o czuwanie w następującym porządku: 8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.
 4. We czwartek godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00, a w Starzynie od godz. 17.00 – ks. proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi. W sobotę rano ks. Wojciech odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, o godz. 20.40 katecheza – Przykazania Kościelne V, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. Spotkania różańcowe dzisiaj w Połchówku o godz. 13.30, a o godz. 14.30 w Starzyńskim Dworze – w przyszłą niedzielę spotkania w Kłaninie, w Werblini i w Starzynie.
 6. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Michał Warras z Werblini i Karolina Klinkusz z Orla.
  • I-sza: Karol Wojciech Janowski ze Śliwic i Natalia Anna Bulczak z Radoszewa.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda nabyć można kalendarze z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok w cenie 5 zł.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci, przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
 10. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Osiedle Leśne, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Cichej i Bukowej. Bóg zapłać 107 rodzinom za doroczne ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych. W najbliższym czasie zamontowany zostanie elektroniczny rzutnik, wyświetlający teksty pieśni.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…