Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą -26-10-2014r.
 1. W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu w intencji wszystkich zmarłych z parafii Starzyńskiej. 1-go listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji "Światełko Nadziei". W sobotę Dzień Zaduszny – msze święte w układzie niedzielnym, a msza święta o godz. 18.00 – w intencji zmarłych w ostatnim roku – prosimy o przyniesienie zniczy i ustawienie ich przy paschale.
 2. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież, chcące śpiewać w chórze.
 3. Kończy się październik - miesiąc różańcowy. Spotkanie ŻR w Werblini dla III Róży dzisiaj o godz. 15.00.
 4. Bóg zapłać wszystkim którzy włączyli się w akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku na rzecz Andrzeja – zarejestrowano 141 osób.
 5. Osoby chcące włączyć się w odmawianie brewiarza świętego zapraszamy w niedzielę 15 minut przed mszą świętą o godz. 12.00.
 6. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00 młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie przedstawi spektakl poświęcony św. Janowi Pawłowi II – serdecznie zapraszamy.
 7. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Łukasz Adam Darul i Paulina Teresa Krzyżon z Werblini.
  • I-sza: Michał Warras z Werblini i Karolina Klinkusz z Orla.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny. U pana Leopolda nabyć można kalendarze z Ojcem Świętym Franciszkiem na przyszły rok w cenie 5 zł.
 9. Dziękujemy za troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie mieszkańcom Starzyna z ul. Dębowej, Klonowej i Brzozowej, a o sprzątanie kościoła, na godz. 7.30 w sobotę serdecznie prosimy mieszkańców Starzyna ul. Osiedle Leśne. Bóg zapłać 92 rodzinom za doroczne ofiary na rzecz dalszych prac inwestycyjnych i remontowych – zakończyły się prace przy kapliczce na cmentarzu. Dziękujemy serdecznie panom Franciszkowi Marzejon, Romanowi Semmerling, Piotrowi Plasun, Błażejowi Tymczyszyn, Bartłomiejowi Grubba, Mariuszowi Klebba i Piotrowi Plottke, a także OSP Starzyno za udział w tych pracach.
 10. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi chór Morzanie z Kosakowa z koncertem pieśni.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…