Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 25. Niedzielę Zwykłą - 18.09.2022 r.
 1. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. Sławomir Skoblik – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Chłapowie – Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00 w Kłaninie przy świetlicy msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony, w intencji gospodarzy i mieszkańców Kłanina.
 3. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa z procesją wokół kościoła o godz. 12.00, której przewodniczył będzie ks. Bolesław Liss – prosimy o obecność pocztów sztandarowych Żywego Różańca i asystę procesyjną. W czasie mszy świętej o godz. 10.00 i 12.00 udział weźmie Orkiestra Dęta z gminy Łęczyce – przy wyjściach z kościoła nabyć można płyty w cenie 20 zł. Przygotujmy się na tą uroczystość przez spowiedź świętą, abyśmy mogli przyjąć w ten dzień Pana Jezusa do swojego serca.
 5. W przyszłą niedzielę rodziców młodzieży mającej rozpocząć przygotowanie do bierzmowania prosimy o dostarczenie kart zgłoszeniowych bezpośrednio do ks. Krzysztofa.
 6. Pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę, 24 września, o godz. 10.00 w kościele.
 7. Zbiórka dla ministrantów przed odpustem wyjątkowo w piątek po mszy świętej wieczornej w kościele.
 8. We czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych, orędowniczki wszystkich zmartwionych, udręczonych i borykających się z życiowymi problemami. W planie msza św. i nabożeństwo z obrzędem błogosławieństwa róż, symbolu świętej - prosimy o przyniesienie świeżej róży, którą następnie zabierzemy do domu. Na kartkach można wypisać krótkie prośby do św. Rity i złożyć je w koszu do godz. 18.50. W tych intencjach będziemy się modlić w czasie mszy świętej i nabożeństwa. Osoby zainteresowane życiem św. Rity będą mogły w czwartek zaopatrzyć się w album lub ilustrowaną książkę ukazujące jej życie i miejsca, w których dorastała.
 9. Krąg biblijny dla osób zainteresowanych poznawaniem Pisma Świętego wznowi swoje spotkania od następnego tygodnia.
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kaszubskiej od 1 do 23, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy ul. Kaszubską od nr 25 do 35 z Werblini.
 12. Dziękujemy 122 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Wacława Kirkowskiego, lat 70, ze Starzyna. R.I.P.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…