Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 24. Niedzielę Zwykłą - 11.09.2022 r.

 

 1. We wtorek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 2. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Sławomir Skoblik – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Chłapowie
 3. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Pielgrzymka do Medziugorje wyruszy jutro, o godz. 5.00. Wcześniej, o godz. 4.15, dla chętnych uczestników zostanie odprawiona msza święta w kościele w Starzynie.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Kłaninie przy świetlicy msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony, w intencji gospodarzy i mieszkańców Kłanina
 6. Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona Św. Michała Archanioła odbędą się za dwa tygodnie – w niedzielę 25 września. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Bolesław Liss.  W czasie mszy o godz. 10.00 i 12.00 w odpust udział weźmie Orkiestra Dęta z gminy Łęczyce.
 7. W czwartek, 22 września, zapraszamy na pierwsze modlitewne spotkanie ku czci św. Rity – patronki spraw trudnych, orędowniczki tych, którzy borykają się problemami małżeńskimi i rodzinnymi, noszących żal w sercu z powodu doznanych krzywd oraz mierzących się z trudnościami. W planie msza święta w przyniesionych intencjach i nabożeństwo do świętej z obrzędem błogosławieństwa róż – symbolu świętej. Początek o godz. 19.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Labuda, Magula, Guth, Klein, Białk, Milewczyk oraz Zielke i Littwin, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy ul. Kaszubska od nr 1 do 23 z Werblini.
 10. Dziękujemy 119 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…