Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 24. Niedzielę Zwykłą - 11.09.2022 r.

1. We wtorek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Starzyna. O godz. 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 msza święta, a następnie procesja z figurą MB. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  2. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Sławomir Skoblik – kolekta na pomoc w budowie kościoła w Chłapowie
  3. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Pielgrzymka do Medziugorje wyruszy jutro, o godz. 5.00. Wcześniej, o godz. 4.15, dla chętnych uczestników zostanie odprawiona msza święta w kościele w Starzynie.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Kłaninie przy świetlicy msza święta dziękczynna i dożynkowa za zebrane plony, w intencji gospodarzy i mieszkańców Kłanina
  6. Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci naszego Patrona Św. Michała Archanioła odbędą się za dwa tygodnie – w niedzielę 25 września. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Bolesław Liss.  W czasie mszy o godz. 10.00 i 12.00 w odpust udział weźmie Orkiestra Dęta z gminy Łęczyce.
  7. W czwartek, 22 września, zapraszamy na pierwsze modlitewne spotkanie ku czci św. Rity – patronki spraw trudnych, orędowniczki tych, którzy borykają się problemami małżeńskimi i rodzinnymi, noszących żal w sercu z powodu doznanych krzywd oraz mierzących się z trudnościami. W planie msza święta w przyniesionych intencjach i nabożeństwo do świętej z obrzędem błogosławieństwa róż – symbolu świętej. Początek o godz. 19.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
  8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Labuda, Magula, Guth, Klein, Białk, Milewczyk oraz Zielke i Littwin, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy ul. Kaszubska od nr 1 do 23 z Werblini.
  10. Dziękujemy 119 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum