Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 22. Niedzielę Zwykłą - 28.08.2022 r.
 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Kapłani odwiedzą chorych  z sakramentami świętymi ks. Jan w piątek 9 września a ks. Krzysztof w sobotę 10 września.
 2. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego - msze święte w Starzynie o godz. 7.30 – nie będzie mszy świętej o godz. 7.00 i w Werblini o godz. 8.15.
 3. W sobotę o godz. 10.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami, wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii – do Swarzewa na czele pielgrzymki wchodzą dzieci z tegorocznej pierwszej komunii w uroczystych strojach. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 8 złotych. W niedzielę o godz. 8.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 9.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
 4. Informujemy, że w tym roku nie będzie możliwości zakupienia podręczników do religii w biurze parafialnym. W odpowiednie książki należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
 5. Pierwsze wspólne spotkanie powakacyjne dla ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministranckiej w najbliższy czwartek. Wspólna msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na plebanii.
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która rozpocznie w tym roku przygotowanie do bierzmowania (uczniowie klas 8) odbędzie się w niedzielę, 11 września, po mszy św. o godz. 12.00.
 7. Pielgrzymka do Medziugorje z naszej parafii wyruszy w poniedziałek, 12 września, o godz. 5.00. Wcześniej, o godz. 4.15, dla chętnych uczestników zostanie odprawiona msza święta w kościele w Starzynie.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Kościelnej i Nowej z Werblini, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Roeske i Trella.
 10. Dziękujemy 112 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…