Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 22. Niedzielę Zwykłą - 28.08.2022 r.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Kapłani odwiedzą chorych  z sakramentami świętymi ks. Jan w piątek 9 września a ks. Krzysztof w sobotę 10 września.
  2. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego - msze święte w Starzynie o godz. 7.30 – nie będzie mszy świętej o godz. 7.00 i w Werblini o godz. 8.15.
  3. W sobotę o godz. 10.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami, wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii – do Swarzewa na czele pielgrzymki wchodzą dzieci z tegorocznej pierwszej komunii w uroczystych strojach. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 8 złotych. W niedzielę o godz. 8.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 9.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
  4. Informujemy, że w tym roku nie będzie możliwości zakupienia podręczników do religii w biurze parafialnym. W odpowiednie książki należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
  5. Pierwsze wspólne spotkanie powakacyjne dla ministrantów i chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministranckiej w najbliższy czwartek. Wspólna msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na plebanii.
  6. Spotkanie dla rodziców młodzieży, która rozpocznie w tym roku przygotowanie do bierzmowania (uczniowie klas 8) odbędzie się w niedzielę, 11 września, po mszy św. o godz. 12.00.
  7. Pielgrzymka do Medziugorje z naszej parafii wyruszy w poniedziałek, 12 września, o godz. 5.00. Wcześniej, o godz. 4.15, dla chętnych uczestników zostanie odprawiona msza święta w kościele w Starzynie.
  8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Kościelnej i Nowej z Werblini, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Roeske i Trella.
  10. Dziękujemy 112 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.