Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 20. Niedzielę Zwykłą - 14.08.2022 r.
  1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
  2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.00 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.
  3. We wtorek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 8.30.
  4. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medziugorje prosimy o dokonanie całej płatności maksymalnie do dnia 18 sierpnia.
  5. Informujemy, że w tym roku nie będzie możliwości zakupienia podręczników do religii w biurze parafialnym. W odpowiednie książki należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
  6. W najbliższą sobotę odbędzie się rodzinny spływ kajakowy rzeką Piaśnicą. Osoby zainteresowane wspólnym transportem prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem. Wszyscy spotykają się w miejscu rozpoczęcia spływu na parkingu przy Jeziorze w miejscu dawnej granicy polsko-niemieckiej (ok. 2 km za Żarnowcem) o godz. 9.40. Zabieramy prowiant na ognisko.
  7. W sobotę, 27 sierpnia, zapraszamy na wspólny wyjazd do Gdańska: zwiedzanie Archikatedry oliwskiej, koncert organowy, zwiedzanie Głównego Miasta w Gdańsku i wspólny posiłek. Planowany wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 18.00. Wyjazd uzależniony jest od ilości osób. Zapisy do najbliższej soboty - koszt wyjazdu 80 zł.
  • II-ga: Mateusz Kwidziński z par. Krokowa i Agata Tarnowska z par. Starzyno.
  • II-ga: Maciej Białk z par. Żarnowiec i Sylwia Milewczyk z par. Starzyno.
  • II-ga: Marek Guth i Kamila Klein z par. Leśniewo.
  1. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom  z ul. Spokojnej i Kwiatowej z Werblini, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Werblini z ul. Jabłoniowej i Szkolnej.
  3. Dziękujemy 89 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.