Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 20. Niedzielę Zwykłą - 14.08.2022 r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
 2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.00 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.
 3. We wtorek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 8.30.
 4. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medziugorje prosimy o dokonanie całej płatności maksymalnie do dnia 18 sierpnia.
 5. Informujemy, że w tym roku nie będzie możliwości zakupienia podręczników do religii w biurze parafialnym. W odpowiednie książki należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się rodzinny spływ kajakowy rzeką Piaśnicą. Osoby zainteresowane wspólnym transportem prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem. Wszyscy spotykają się w miejscu rozpoczęcia spływu na parkingu przy Jeziorze w miejscu dawnej granicy polsko-niemieckiej (ok. 2 km za Żarnowcem) o godz. 9.40. Zabieramy prowiant na ognisko.
 7. W sobotę, 27 sierpnia, zapraszamy na wspólny wyjazd do Gdańska: zwiedzanie Archikatedry oliwskiej, koncert organowy, zwiedzanie Głównego Miasta w Gdańsku i wspólny posiłek. Planowany wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. godz. 18.00. Wyjazd uzależniony jest od ilości osób. Zapisy do najbliższej soboty - koszt wyjazdu 80 zł.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
 • II-ga: Mateusz Kwidziński z par. Krokowa i Agata Tarnowska z par. Starzyno.
 • II-ga: Maciej Białk z par. Żarnowiec i Sylwia Milewczyk z par. Starzyno.
 • II-ga: Marek Guth i Kamila Klein z par. Leśniewo.
 1. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom  z ul. Spokojnej i Kwiatowej z Werblini, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Werblini z ul. Jabłoniowej i Szkolnej.
 3. Dziękujemy 89 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…