Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 19. Niedzielę Zwykłą - 07.08.2022 r.
 1. Dzisiaj modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego - spotkania różańcowe w Starzyńskim Dworze i Połchówku.
 2. W sobotę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 po wieczornej mszy świętej w kościele odbędzie się „Koncert Cysterski”. W wydarzeniu wystąpi zespół śpiewaków operowych i solistów instrumentalistów „Artes Ensemble” pod dyr. artystyczną Andrzeja Janaszka. Serdecznie zapraszamy na koncert.
 4. 15 sierpnia (poniedziałek) uroczystość Wniebowzięcia NMP – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00, nie będzie mszy świętej w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
 • I-sza: Maciej Białk z par. Żarnowiec i Sylwia Milewczyk z par. Starzyno.
 • I-sza: Marek Guth i Kamila Klein z par. Leśniewo.
 • III-cia: Mateusz Rathenów z par. Starzyno i Aneta Szreder z par. Mechowo.
 • III-cia: Bartłomiej Labuda z par. Starzyno i Mariola Magula z par. Karwia.
 1. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom  z ul. Żarnowieckiej z Werblini, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Werblini ul. Spokojna i Kwiatowa.
 3. Dziękujemy 70 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum.
 4. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ewę Haase, lat 90, ze Starzyna. Dobry Jezu a nasz Panie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…