Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 17. Niedzielę Zwykłą - 24.07.2022 r.
 1. Jutro dzień św. Jakuba i Krzysztofa Patronów kierowców, pielgrzymów i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów przy głównej bramie. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.
 3. Zapowiedzi przedślubne:
 • I-sza: Mateusz Rathenów z par. Starzyno i Aneta Szreder z par. Mechowo.
 • I-sza: Bartłomiej Labudda z par. Starzyno i
 • III-cia: Krzysztof Roeske z par. Starzyno i Barbara Trella z par. Swarzewo.
 1. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom  z ul. Długiej od nr 1 do 35 ze Starzyńskiego Dworu, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Długa od nr 81  do 105 oraz Krótka i Parkowa.
 3. Dziękujemy 35 rodzinom za ofiary na rzecz odnowienia świeczników na głównym ołtarzu i krzyża na tabernakulum. Pożegnaliśmy śp. Ryszarda Wirkus, lat 66 z Mechowej
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…