Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 15. Niedzielę Zwykłą - 10.07.2022 r.
 1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Werblini i w Starzynie.
 2. We środę kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła ze świecami.
 3. W sobotę o godz. 15.00 suma odpustowa ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze w intencji mieszkańców, a po mszy świętej Sołtys Starzyńskiego Dworu, Rada Sołecka oraz KGW zapraszają na festyn na boisku przy ul. Krótkiej.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 wyruszy ze Starzyna pielgrzymka rowerowa na uroczystości odpustu rybackiego w Swarzewie.
 5. Zapowiedzi przedślubne:
 • I-sza: Krzysztof Roeske z par. Starzyno i Barbara Trella z par. Swarzewo.
 • II-ga: Kamil Labudda z par. Starzyno i Oliwia Ustarbowska z par. Swarzewo.
 • II-ga: Dawid Zielke z par. Swarzewo i Klaudia Littwin z par. Starzyno.
 1. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 2. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Granicznej, Tęczowej i Jagodowej ze Starzyńskiego Dworu, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Starzyńskiego Dworu ul. Jana Karwasza. Dziękujemy państwu Żaczek i Jeka z ul. Lipowej za wymianę okien w kapliczce św. Rocha.
 3. Jak co roku pragniemy zrealizować kolejne inwestycje - do odpustu w dniu 25 września zamierzamy odnowić lichtarze z głównego ołtarza i krzyż na tabernakulum – tradycyjnie prosimy o ofiary na ten cel od poszczególnych rodzin.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…