Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 13. Niedzielę Zwykłą - 26.06.2022 r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.
  2. Dzisiaj gościmy kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.
  3. Nasi ministranci przed kościołem rozprowadzają symboliczne "Starzyńskie krówki Świętego Michała" i przy tej okazji zbierają fundusze na rozpoczynający się jutro wyjazd wakacyjny. Wszystkim wspierającym serdecznie dziękujemy!
  4. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź święta w o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się ks. Krzysztof w sobotę (2 lipiec) a ks. Jan w piątek 8-go lipca.
  6. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00. Pierwsza msza odprawiona zostanie w kaplicy von Grassów (3 lipca).
  7. Pozostało jeszcze 10 miejsc w drugim autokarze na pielgrzymkę parafialną do Medziugorje. Zapisy trwają do końca czerwca. Wszystkie osoby zapisane na pielgrzymkę (oba autokary) prosimy o wpłatę 700 zł zaliczki do końca czerwca jako potwierdzenie udziału.
  8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Barnett i Ceynowa, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Starzyńskiego dworu ul. Słoneczna. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie II kwartału na rzecz wywozu śmieci z cmentarza.