Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 13. Niedzielę Zwykłą - 26.06.2022 r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała – pocztom sztandarowym ŻR, asyście procesyjnej, dzieciom i młodzieży oraz ministrantom. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów.
 2. Dzisiaj gościmy kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta z dzisiejszej niedzieli na rzecz seminarium.
 3. Nasi ministranci przed kościołem rozprowadzają symboliczne "Starzyńskie krówki Świętego Michała" i przy tej okazji zbierają fundusze na rozpoczynający się jutro wyjazd wakacyjny. Wszystkim wspierającym serdecznie dziękujemy!
 4. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź święta w o godz. 16.30 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się ks. Krzysztof w sobotę (2 lipiec) a ks. Jan w piątek 8-go lipca.
 6. W miesiącach lipcu i sierpniu dodatkowa msza święta w niedzielę w Starzyńskim Dworze o godz. 20.00. Pierwsza msza odprawiona zostanie w kaplicy von Grassów (3 lipca).
 7. Pozostało jeszcze 10 miejsc w drugim autokarze na pielgrzymkę parafialną do Medziugorje. Zapisy trwają do końca czerwca. Wszystkie osoby zapisane na pielgrzymkę (oba autokary) prosimy o wpłatę 700 zł zaliczki do końca czerwca jako potwierdzenie udziału.
 8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Barnett i Ceynowa, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Starzyńskiego dworu ul. Słoneczna. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakończenie II kwartału na rzecz wywozu śmieci z cmentarza.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…