Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 12. Niedzielę Zwykłą - 19.06.2022 r.
 1. W piątek święcenia diakonatu otrzyma nasz parafianin Wojciech Zielke – otaczajmy go w ten dzień serdeczną modlitwą.
 2. W przyszłą niedzielę tradycyjnie gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona będzie na rzecz seminarium.
 3. Do piątku traw Oktawa uroczystości Bożego Ciała – w piątek poświęcenie wianków, kwiatów i ziół, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych uroczystościach.
 4. Z powodu przypadającej w piątek Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Starzynie w piątek o godz. 7.30, a dla Szkoły Podstawowej w Werblini o godz. 17.00.
 6. Młodzież klas 8, które kończą w tym roku naukę w szkole podstawowej, ks. Krzysztof zaprasza na wspólną mszę św. dziękczynną za czas spędzony w szkole w czwartek o godz. 17.00. Następnie spotkanie w ogrodzie plebanii. Do wspólnej modlitwy zapraszamy też nauczycieli i rodziców.
 7. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wyjazd wakacyjny dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00.
 8. W niedzielę po mszach świętych nasi ministranci będą rozprowadzać w symbolicznym opakowaniu "Starzyńskie krówki św. Michała" i przy tej okazji będą zbierać datki na miłe spędzenie czasu podczas wakacyjnego wyjazdu, który rozpoczną dnia następnego. Za wsparcie już teraz dziękujemy!
 9. Z powodu dużego zainteresowania urucho-miliśmy drugi autokar na wrześniową pielgrzymkę do Medziugorje. Możliwość zapisów do końca czerwca. Pozostało 10 miejsc wolnych. Osoby zapisane na pierwszy autokar proszone są o wpłatę zaliczki 700 zł jako potwierdzenie udziału.
 10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 11. Sołtys i Rada Sołectwa Starzyno wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich zapraszają dnia 25 czerwca (sobota) na godz. 15.00, na obchody Sobótki połączonej z Dniem Dziecka z boisku wiejskim przy ul. Głuszewskiej. W programie: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, mecz towarzyski drużyn młodzieżowych, pokazy strażackie, ognisko, grill oraz stoisko gastronomiczne, zabawa przy orkiestrze od godz. 18.00.
 12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Miotk, Tarnowskim, Bollin i Nikholz, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Barnett i Ceynowa.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Romana Bizewskiego, lat 80 ze Starzyna i Tomasza Masadyniego, lat 35 z Parszkowa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…