Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 12. Niedzielę Zwykłą - 19.06.2022 r.
  1. W piątek święcenia diakonatu otrzyma nasz parafianin Wojciech Zielke – otaczajmy go w ten dzień serdeczną modlitwą.
  2. W przyszłą niedzielę tradycyjnie gościmy kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego – kolekta przeznaczona będzie na rzecz seminarium.
  3. Do piątku traw Oktawa uroczystości Bożego Ciała – w piątek poświęcenie wianków, kwiatów i ziół, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych uroczystościach.
  4. Z powodu przypadającej w piątek Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Starzynie w piątek o godz. 7.30, a dla Szkoły Podstawowej w Werblini o godz. 17.00.
  6. Młodzież klas 8, które kończą w tym roku naukę w szkole podstawowej, ks. Krzysztof zaprasza na wspólną mszę św. dziękczynną za czas spędzony w szkole w czwartek o godz. 17.00. Następnie spotkanie w ogrodzie plebanii. Do wspólnej modlitwy zapraszamy też nauczycieli i rodziców.
  7. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wyjazd wakacyjny dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.00.
  8. W niedzielę po mszach świętych nasi ministranci będą rozprowadzać w symbolicznym opakowaniu "Starzyńskie krówki św. Michała" i przy tej okazji będą zbierać datki na miłe spędzenie czasu podczas wakacyjnego wyjazdu, który rozpoczną dnia następnego. Za wsparcie już teraz dziękujemy!
  9. Z powodu dużego zainteresowania urucho-miliśmy drugi autokar na wrześniową pielgrzymkę do Medziugorje. Możliwość zapisów do końca czerwca. Pozostało 10 miejsc wolnych. Osoby zapisane na pierwszy autokar proszone są o wpłatę zaliczki 700 zł jako potwierdzenie udziału.
  10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  11. Sołtys i Rada Sołectwa Starzyno wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich zapraszają dnia 25 czerwca (sobota) na godz. 15.00, na obchody Sobótki połączonej z Dniem Dziecka z boisku wiejskim przy ul. Głuszewskiej. W programie: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, mecz towarzyski drużyn młodzieżowych, pokazy strażackie, ognisko, grill oraz stoisko gastronomiczne, zabawa przy orkiestrze od godz. 18.00.
  12. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Miotk, Tarnowskim, Bollin i Nikholz, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Barnett i Ceynowa.
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Romana Bizewskiego, lat 80 ze Starzyna i Tomasza Masadyniego, lat 35 z Parszkowa.