Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej - 12.06.2022 r.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską – pielgrzymi powrócą dzisiaj około godz. 17.30.
  2. Jutro kolejne czuwanie fatimskie ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa      i Radoszewa – o godz. 17.30 Różaniec Fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB.
  3. Zbiórka dla ministrantów przed Bożym Ciałem w środę po mszy świętej wieczornej w kościele.
  4. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.00 z procesją w Werblini, 10.00 z procesją w Starzynie, i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: ul. Spółdzielców (I ołtarz), ul. Ogrodowa  i Malinowa (II ołtarz), ul. Spokojna (III ołtarz) i ul. Słoneczna (IV ołtarz). Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 17.00. W niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 8.30 w Werblini.
  5. Dzisiaj o godz. 14.00 przy Szkole Podstawowej w Starzynie odbędzie się Festyn rodzinny. W programie animacje dla dzieci, konkurencje rodzinne, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, loteria fantowa i inne.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wakacyjny wyjazd do Borska.
  7. Poszukujemy chętnych dziewcząt do posługi przy noszeniu feretronu maryjnego. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się na plebanię lub do któregoś z księży.
  8. Zapisujemy osoby chętne na pielgrzymkę do Medziugorje na listę rezerwową, a gdyby zebrała się pełna grupa rozważamy możliwość drugiego autokaru. Osoby już zapisane prosimy o wpłatę 700 zł zaliczki do końca czerwca na plebanii.
  9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  10. W przyszłą niedzielę w naszym biuletynie ukaże się wywiad z naszym klerykiem Wojciechem, który za dwa tygodnie ma przyjąć święcenia diakonatu.
  11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Muza i Kropacz, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Miotk i Tarnowskich oraz Bollin i Nikholz.