Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Świętej - 12.06.2022 r.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w pielgrzymce na Kalwarię Wejherowską – pielgrzymi powrócą dzisiaj około godz. 17.30.
 2. Jutro kolejne czuwanie fatimskie ofiarowane w intencji mieszkańców Parszkowa      i Radoszewa – o godz. 17.30 Różaniec Fatimski, następnie msza święta i procesja wokół kościoła z figurą MB.
 3. Zbiórka dla ministrantów przed Bożym Ciałem w środę po mszy świętej wieczornej w kościele.
 4. We czwartek uroczystość Bożego Ciała – msze święte o godz. 7.00, 8.00 z procesją w Werblini, 10.00 z procesją w Starzynie, i o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy w Starzynie próba sypania kwiatów i przejścia procesji dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie w dniu Bożego Ciała naszych ulic i domów, szczególnie na trasie procesji na znak miłości dla Jezusa Eucharystycznego. Tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: ul. Spółdzielców (I ołtarz), ul. Ogrodowa  i Malinowa (II ołtarz), ul. Spokojna (III ołtarz) i ul. Słoneczna (IV ołtarz). Od piątku rozpoczyna się Oktawa uroczystości Bożego Ciała – msze święte z procesją w Starzynie o godz. 18.00, a w Werblini o godz. 17.00. W niedzielę odpowiednio po sumie o godz. 10.00 w Starzynie i po mszy o 8.30 w Werblini.
 5. Dzisiaj o godz. 14.00 przy Szkole Podstawowej w Starzynie odbędzie się Festyn rodzinny. W programie animacje dla dzieci, konkurencje rodzinne, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, loteria fantowa i inne.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wakacyjny wyjazd do Borska.
 7. Poszukujemy chętnych dziewcząt do posługi przy noszeniu feretronu maryjnego. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się na plebanię lub do któregoś z księży.
 8. Zapisujemy osoby chętne na pielgrzymkę do Medziugorje na listę rezerwową, a gdyby zebrała się pełna grupa rozważamy możliwość drugiego autokaru. Osoby już zapisane prosimy o wpłatę 700 zł zaliczki do końca czerwca na plebanii.
 9. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 10. W przyszłą niedzielę w naszym biuletynie ukaże się wywiad z naszym klerykiem Wojciechem, który za dwa tygodnie ma przyjąć święcenia diakonatu.
 11. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom państwa Muza i Kropacz, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Miotk i Tarnowskich oraz Bollin i Nikholz.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…