Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022 r.
  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy - tego dnia kończy się czas wyznaczony na przyjęcie komunii Wielkanocnej.
  2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
  4. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla ministrantów. Wszystkich zapraszamy do udziału w pielgrzymce sobotniej
  6. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie w kościele dla młodzieży klas siódmych.
  7. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
  8. 16 czerwca uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.00 msza święta z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 - tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: ul. Spółdzielców (I ołtarz), ul. Ogrodowa i Malinowa (II ołtarz), ul. Spokojna (III ołtarz) i ul. Słoneczna (IV ołtarz).
  9. Spotkanie dla rodziców ministrantów, którzy wyjeżdżają na wspólny wakacyjny wyjazd odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca, po mszy św. o godz. 12.00 w kościele.
  10. 12 czerwca, przy Szkole Podstawowej w Starzynie odbędzie się Festyn rodzinny. Początek o g. 14.00. W programie animacje dla dzieci, konkurencje rodzinne, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, loteria fantowa i inne.
  11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  12. Informujemy, że nasz parafianin Wojciech Zielke ma otrzymać święcenia diakonatu w Archidiecezji Gdańskiej. Jeżeli ktoś wiedziałby o czymś, co mogłoby czynić go niegodnym święceń, prosimy o poinformowanie tutejszy urząd parafialny.
  13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Muza i Kropacz.