Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022 r.
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy - tego dnia kończy się czas wyznaczony na przyjęcie komunii Wielkanocnej.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ o godz. 17.45, przed wieczorną mszą świętą.
 4. We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla ministrantów. Wszystkich zapraszamy do udziału w pielgrzymce sobotniej
 6. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie w kościele dla młodzieży klas siódmych.
 7. W sobotę po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na uroczystości Trójcy Przenajświętszej na Kalwarię Wejherowską. Po przyjściu możliwość powrotu autokarem z placu przy klasztorze o godz. 14.00 – koszt 10 zł. W niedzielę autokar zabierze osoby chętne o godz. 7.50 z Werblini i o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po mszy świętej o godz. 10.00 na Kalwarii pielgrzymka powróci do Starzyna.
 8. 16 czerwca uroczystość Bożego Ciała – o godz. 8.00 msza święta z procesją w Werblini, a w Starzynie o godz. 10.00 - tegoroczna trasa procesji Bożego Ciała w Starzynie przebiegać będzie ulicami: ul. Spółdzielców (I ołtarz), ul. Ogrodowa i Malinowa (II ołtarz), ul. Spokojna (III ołtarz) i ul. Słoneczna (IV ołtarz).
 9. Spotkanie dla rodziców ministrantów, którzy wyjeżdżają na wspólny wakacyjny wyjazd odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca, po mszy św. o godz. 12.00 w kościele.
 10. 12 czerwca, przy Szkole Podstawowej w Starzynie odbędzie się Festyn rodzinny. Początek o g. 14.00. W programie animacje dla dzieci, konkurencje rodzinne, malowanie twarzy, strefa gastronomiczna, loteria fantowa i inne.
 11. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
 12. Informujemy, że nasz parafianin Wojciech Zielke ma otrzymać święcenia diakonatu w Archidiecezji Gdańskiej. Jeżeli ktoś wiedziałby o czymś, co mogłoby czynić go niegodnym święceń, prosimy o poinformowanie tutejszy urząd parafialny.
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy rodziny państwa Muza i Kropacz.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…