Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 5. Niedzielę Wielkanocną - 15.05.2022 r.
  1. W piątek o godz. 18.00 ks. biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Tego dnia młodzież gromadzi się w świątyni najpóźniej o godz. 17.40. Z racji bierzmowania msza święta wieczorna w sobotę zostanie odprawiona o godz. 16.00.
  2. Próba generalna dla młodzieży i świadków przed bierzmowaniem w czwartek: o godz. 18.00 msza święta, a następnie spotkanie. Spowiedź dla młodzieży oraz rodziców i świadków od godz. 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę ks. Krzysztof zaprasza młodzież, która w piątek przyjmie sakrament bierzmowania, na mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na wspólne ognisko.
  4. Próba liturgiczna dla ministrantów przed bierzmowaniem w środę po mszy świętej wieczornej. Prosimy o mobilizację chłopców i udział w piątkowej mszy świętej.
  5. Trwa miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych oraz w domach.
  6. Spotkania dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu we wtorek i środę               o godz. 16.00 (gr. I) o godz. 16.30 (gr. II) i o godz. 17.00 (gr. III).
  7. Ks. Krzysztof zaprasza do udziału w 10-dniowej pielgrzymce do Medjugorje w dniach 12-21 września. Podczas wyjazdu zwiedzimy m. in. Wiedeń, Dubrownik. Zagrzeb i Kraków oraz spędzimy kilka dni na uroczystościach religijnych w Megjugorje. Informacje wraz z planem można znaleźć na tablicy ogłoszeń i uzyskać u ks. Krzysztofa. Zapisy chętnych potrwają do końca czerwca.
  8. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

- I-sza: Tadeusz Nikholz i Dorota Bollin z par. Starzyno.

- II-ga: Dawid Ceynowa z par. Krokowa i Agata Barnett z par. Starzyno.

1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Brzozowej ze Starzyńskiego Dworu, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła przed uroczystością sakramentu bierzmowania prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej.