Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 3. Niedzielę Wielkanocną - 01.05.2022 r.
  1. Rozpoczyna się miesiąc maj – zachęcamy do modlitwy ku czci MB. Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. Zachęcamy także do modlitwy przy kapliczkach, krzyżach przydrożnych oraz w domach.
  2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgnięcia w tym czasie do Pisma Świętego w naszych domach.
  3. W ubiegłą niedzielę na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej zebraliśmy i przekazaliśmy 788zł.
  4. We wtorek uroczystość MB Królowej Polski – wielkie święto Kościoła i naszej Ojczyzny. Msze święte z odnowieniem ślubów Jasnogórskich Narodu w układzie niedzielnym. Prosimy o wywieszenie w tych dniach flag narodowych – odpust obchodzi parafia w Tyłowie.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu we czwartek od godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.15 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Do chorych ks. Krzysztof uda się w sobotę (7 maja) a ks. proboszcz w piątek 13 maja.
  6. Msza święta w Werblini w pierwszy piątek miesiąca będzie o godz. 16.30. Możliwość spowiedzi 15 minut przed mszą świętą.
  7. W środę po mszy św. wieczornej ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie rodziców młodzieży bierzmowanej. W najbliższą środę nie będzie spotkania dla ministrantów.
  8. Od czwartku młodzież przygotowująca się do bierzmowania rozpoczyna nowennę modlitewną oraz próby. Przez dziewięć kolejnych dni młodzież gromadzi się na mszy świętej o godz. 18.00 i na próbie do godz. 20.00. Spowiedź dla młodzieży, ich rodziców i świadków w czwartek, 19 maja, o godz. 20.00.
  9. W przyszłą niedzielę przypada tzw. Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W tę niedzielę będzie można włączyć się w modlitewną akcję duchowej opieki nad jednym klerykiem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego, którego imię będzie wypisane na przygotowanych kartonikach. Karteczki z imieniem będzie można zabrać po każdej mszy świętej.
  10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 dodatkowa msza święta w Połchówku z okazji Patrona św. Stanisława Biskupa.
  12. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci przed pierwszą komunią świętą.
  13. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.
  15. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Lietzau i Ratke, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Kościelnej, Krótkiej i Nowej ze Starzyna.