Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową - 10.04.2022 r.
  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – przy wejściach do kościoła u ministrantów można nabyć palmy, które święcimy na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy – ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych i skorzystali wczoraj z możliwości spowiedzi przedświątecznej.
  2. Spotkania dla ministrantów z próbami liturgicznymi przed Triduum Paschalnym             w tym tygodniu - w środę po mszy świętej wieczornej, w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 9.00 w kościele. Prosimy o obecność wszystkich ministrantów.
  3. Wielki Czwartek – w dniu ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa msza święta w Starzyńskim Dworze o godz. 15.00, w Werblini o 17.00, a w Starzynie o godz. 18.00. O godz. 21.00 prosimy o odśpiewanie w trzech naszych kościołach trzech części Gorzkich Żali. Zakończenie adoracji o godz. 22.00.
  4. Wielki Piątek adoracja w naszych kościołach od godz. 9.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej odpowiednio o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie. O godz. 21.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 22.00 zakończenie adoracji – obowiązuje ścisły post.
  5. Wielka Sobota o godz. 9.00 rozpoczęcie adoracji w naszych kościołach, następnie błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele i kaplicach w następującym porządku: 8.30 Werblinia, 9.00 Starzyński Dwór, 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00 w Starzynie.
  6. We Wielką Sobotę liturgia światła, poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego o godz. 15.00 w Starzyńskim Dworze, o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 20.00 w Starzynie. O godz. 21.00 odmówimy chwalebną część Różańca Świętego w Werblini i w Starzyńskim Dworze i zakończymy tam adorację. Spowiedź święta w czasie Triduum w Starzynie, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed nabożeństwami. Nie będzie spowiedzi świętej w czasie świąt.
  7. Rezurekcja w St. Dworze o godz. 5.00, o godz. 6.00 w Starzynie, o godz. 7.30                  w Sulicicach, o godz. 8.30 w Werblini – nie będzie mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00 – dalszy układ mszy w pierwsze święto i drugie święto wg porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  8. Informujemy, że ogłoszony wcześniej wyjazd dzieci do Zakopanego nie odbędzie się.
  9. Wyjazd młodzieży na Wieczór Modlitwy Młodych do Gdyni odbędzie się w piątek, 22 kwietnia, o g. 19.00 spod kościoła. Powrót około g. 0.30. Koszt przejazdu - 20 zł. Zapisy potrwają do przyszłej niedzieli, przy zapisach dokonujemy wpłaty kosztów przejazdu
  10. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

I-sza: Mateusz Kropacz z par. Gdańsk Otomin i Faustyna Muza z par. Starzyno.

1. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna Cegielni i Głuszewa, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy mieszkańców Starzyna ul. Trzy Gracki.