Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na 5. Niedzielę Wielkiego Postu - 03.04.2022 r.

1.     Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Michał Choszcz z parafii św. Józefa ze Świecia, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcji jest następujący:

4 kwietnia - poniedziałek:

8.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci w Werblini.

9.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla gimnazjum klasy 0 - 4 w Starzynie

10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych

11.00 – Droga Krzyżowa z nauką dla dzieci, klasy 5 - 8 w Starzynie

19.30 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie

5 kwietnia – wtorek:

8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini.

9.00 – msza święta z nauką dla dzieci, klasy 0 - 4 w Starzynie

10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych

11.00 – msza święta z nauką dla dzieci, klasy 5 - 8 w Starzynie

19.30 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących w Starzynie

6 kwietnia – środa:

8.00 – msza święta z nauką dla dzieci w Werblini.

9.00 – msza święta z nauką dla dzieci, klasy 0 - 4 w Starzynie

10.00 – msza święta z nauką dla dorosłych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych,

11.00 – msza święta z nauką dla dzieci, klasy 5 - 8 w Starzynie

19.00 – msza święta z nauką dla młodzieży i osób dłużej pracujących

2.    Spowiedź święta w czasie rekolekcji przed każdą mszą świętą – ofiary zebrane we wtorek i środę przekazane będą na rzecz księdza rekolekcjonisty – serdeczne Bóg zapłać.

3.    Dzisiaj ogólnopolska akcja Pola Nadziei – po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz hospicjum stacjonarnego i domowego w Pucku.

4.    Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach. W biurze parafialnym nabyć, można paschaliki w cenie 15 zł.

5.     W środę nie będzie spotkania dla ministrantów.

6.    We czwartek od godz. 17.00 do 18.00 tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7.     Ks. Krzysztof zaprasza młodzież klas 8 i szkół średnich, która chciałaby tworzyć wspólnotę w naszej parafii, na spotkanie ze wspólnotą "Concordia" w Wejherowie. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się poprzez messenger bezpośrednio do ks. Krzysztofa w dniu dzisiejszym w celu ustalenia liczby osób. Wyjazd do Wejherowa planowany jest w czwartek o g. 18.00.

8.    W sobotę od godz. 9.00 do 10.00 spowiedź święta z udziałem spowiedników dekanatu żarnowieckiego – bardzo prosimy o skorzystanie z tej możliwości.

9.    W przyszłą niedzielę przed mszą świętą nasi ministranci będą rozprowadzali przygotowane przez siebie palemki. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na wyjazd dla ministrantów.

10. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

11.  Do przyszłej niedzieli można zgłaszać dzieci na wyjazd wakacyjny do Zakopanego z ks. Krzysztofem. Warunkiem wyjazdu jest uzbieranie 30-osobowej grupy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i u ks. Krzysztofa.

12. Ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich można składać: parafianie z Werblini u p. Bojke, parafianie ze St. Dworu u p. Bradtke, a parafianie ze Starzyna, Parszkowa, Radoszewa, Połchówka, Kłanina i Sulicic w biurze parafialnym i w kwiaciarni u pani Kasi.

13. Dziękujemy za dary składane na rzecz Ukrainy w sklepach u Pana Piotra Plasun

14. U ministrantów do nabycia „Głos Michała Archanioła” i „Gość Niedzielny”.

- III-cia: Artur Szornak z par. Starzyno i Agnieszka Hohn z par. Władysławowo.

- III-cia: Bartłomiej Ratke z par. Puck Fara i Dorota Lietzau z par. Starzyno.

Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starzyna ul. Żarnowieckiej, a w tym tygodniu o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy rannej prosimy mieszkańców Starzyna Cegielni i Głuszewa.