Bierzmowanie

"Sakrament bierzmowania wraz z chrztem i Eucharystią należy do "sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego", którego jedność powinna być zachowywana. Należy zatem wyjaśniać wiernym, że przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu. Istotnie, "przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej". (Katechizm Kościoła Katolickiego nr 1285)

W naszej parafii przygotowanie do bierzmowania odbywa się w klasie 8 szkoły podstawowej. Zapisy trwają przez pierwsze dwa tygodnie września, a przygotowanie do bierzmowania odbywa się do momentu samej uroczystości. Termin bierzmowania jest ustalany przez Kurię Metropolitalną i podawany do wiadomości na przełomie stycznia i lutego.

Aby zgłosić chęć przyjęcia bierzmowania kandydat składa "Kartę zgłoszeniową". Jeśli kandydat był ochrzczony w innej parafii musi przedstawić aktualne zaświadczenie o przyjęciu chrztu św.. Jeśli kandydat mieszka na terenie innej parafii wraz z "Kartą zgłoszeniową" musi przedstawić pisemną zgodę swojego proboszcza na przygotowanie i przyjęcie bierzmowania w naszej parafii.

89 0.10955119132996