Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 14.02 - 20.02.2022 r.

Poniedziałek, 14 lutego 2022 r.

07:00 + Rodzice Magdalena i Józef Kromliccy

18:00 + Aniela i Stefan Gaffke, dziadkowie Klara i Adam Gaffke

Wtorek, 15 lutego 2022 r.

07:00  + Mąż Leon Laga (dn. ur.), rodzice z obojga stron

18:00 + Bożena Dudek (dn. ur.) Magdalena Ciesielska, Magdalena Dudek

Środa, 16 lutego 2022 r.

07:00 + Alfred Pliński

17:00  NOWENNA WERBLINIA

- O Boże bł. i opiekę MB dla rodziny

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

- Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MB w rodzinie w rocznicę ślubu p. Nikholz

+ Stefania i Stanisław Muza oraz dziadkowie

+ Syn Aleksander Lietzau

+ Wanda i Alfons Labudda, dziadkowie z obojga stron

+ Rodzice Regina (dn. ur.) i Zbigniew Kromliccy

+ Rodzice Władysława i Stanisław Zielke, brat Florian

+ Jerzy Kunc

+ Jan Proena, Klara Dettlaff

+ Ojciec Augustyn Oberzig, chrześniaczka Beata, siostra Krystyna, matka chrzestna Jadwiga, ojciec chrzestny Stefan

+ Gerda Derc (m-c po śmierci)

Czwartek, 17 lutego 2022 r.

07:00 + Stefania i Czesław Rutha i brat Roman

18:00 + Anna i Franciszek Marszewscy, matka Florentyna, ojciec Kazimierz

Piątek, 18 lutego 2022 r.

07:00 + Matka Gertruda Mroch (r. śm.)

18:00 + Rodzice Anna i Augustyn Bullmann, bracia, Bronisława i Edmund Syldatk

Sobota, 19 lutego 2022 r.

07:00 + Matka Aniela Labudda

18:00 + Alojzy Maciejewski (1 r. śm.)

Niedziela, 20 lutego 2022 r. VII Zwykła

07:00 + Miranda Czechowska oraz z rodziny

08:30 + Joanna Skwiercz (dn. ur.)

10:00 + Mąż i ojciec Jan Pipka, z rodziny Pipka i Turczyn

12:00 + Rodzice Gertruda i Józef Groen

18:00 + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…