Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 31.01 - 06.02.2022 r.

Poniedziałek, 31 stycznia 2022 r.

07:00 + Anna, Jan i Marek Elwart

18:00 + Leon (5 r. śm.) i Helena Ferra, Jan i Otylia Samel, Eryka i Stefan

Wtorek, 1 lutego 2022 r.

07:00 O zdrowie i Boże bł. dla ks. Jana

18:00 + Ojciec Franciszek Kloske

Środa, 2 lutego 2022 r.

07:00 + Joachim i syn Stanisław Miotk

17:00  NOWENNA WERBLINIA

+ ks. Władysław Żakowski i ks. Włodzimierz Ebertowski

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

+ Hildegarda, Anna i Józef Muza

+ Krystyna Jeleniewska i Lucyna (intencja od sąsiadów)

+ Jerzy Mroch, brat Rafał (r. śm.)

+ Gerda Derc (intencja od IV Róży ŻR ze Starzyna)

+ Hildegarda Fleming (r. śm.)

+ Eryka Okoń

+ Teresa Konieczna (5 r. śm.), mąż Marek, Eufrozyna i Zygmunt Bianga

+ Antoni Miotk

+ Kazimierz Pipka (m-c po śmierci)

Czwartek, 3 lutego 2022 r.

07:00 + Dziadkowie Erwin i Gabriela Zaczek

18:00 + Krystyna Bradtke, z rodziny Bradtke i Radke

Piątek, 4 lutego 2022 r.

07:00 + Brunon i Łukasz Licau

17:00  + Augustyn (r. śm.) i Gertruda Zaczek

18:00 + Jadwiga (r. śm.), Franciszek i Antoni (dn. ur.) Klebba

Sobota, 5 lutego 2022 r.

07:00 + Mieczysław Buja

18:00 + Apolonia Kobierzyńska (dn. ur.), z rodziny Kobierzyńskich i Pulczyńskich, ks. Bogdan

Niedziela, 6 lutego 2022 r. V Zwykła

07:00 + Z rodziny Pulczyńskich i Adrian, Jan, ks. Bogdan, Zygmunt Dettlaff

08:30 + Mąż Henryk Barnett, rodzice Hildegarda i Paweł

10:00 + Magdalena Dudek, Bożena Dudek, Magdalena Ciesielska

12:00 + Augustyn i Leokadia Marzejon, Alfons i Franciszek Drzeżdżon

15:00  + Ojciec Józef (r. śm.)

18:00 + Teresa Brzozowska, z rodziny Brzozowskich i Koss

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…