Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 24.01 - 30.01.2022 r.

Poniedziałek, 24 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (24 gr.).

18:00  + Krystyna Rathnau (r. śm.).

Wtorek, 25 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (25 gr.).

18:00  + Halina Labudda (dn. ur.), ojciec Tadeusz Dettlaff.

Środa, 26 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (26 gr.).

17:00  NOWENNA WERBLINIA

- O Boże bł. i opiekę MB dla ks. Krzysztofa z okazji urodzin – intencja od członkiń ŻR z Werblini

+ Dziadków Dettlaff, Ciskowskich, Bojke i Labudda

+ Stanisław Klein (m-c po śmierci)

18:00  NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

+ Dziadkowie Kromliccy, Grenwald, rodzice Zbigniew i Krystyna Rambiert, bracia Zdzisław i Józef

+ Anna (r. śm.) i syn Rafał Sluzewski.

+ Marek Elwart (1 r. śm.)

+ Brunon, Jan i Anna Ewalt, matka Stanisława Labudda

+ Stefania i Feliks Marks

+ Jan (r. śm.) i Jadwiga Tkaczyk, Tekla i Wiktor Rutha, Irena, Helena i Leon Kużel, Hildegarda i Wacław

+ Dusze w czyśćcu cierpiące

+ Halina Pawlik (7 r. śm.), Zbigniew i Damian Mudlaff, dziadkowie z obojga stron

+ Rodzice Bullmann i Ewalt

+ Rodzice Weronika i Józef Grenwald, Augustyn i Jadwiga Kromliccy

+ Łucja Bizewska (4 r. śm.)

+ Rodzice Łucja i Jan Felkner, bracia Bronisław i Jan

19:00  + Stanisław Jurowski (msza przedpogrzebowa).

Czwartek, 27 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (27 gr.).

18:00  O Boże bł. i zdrowie dla ks. Krzysztofa z okazji urodzin.

Piątek, 28 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (28 gr.).

17:00  O Boże bł. i zdrowie dla Mateusza w 18-te urodziny.

18:00  + Jan Rompca (r. śm.).

Sobota, 29 stycznia 2022 r.

07:00 + Rodzice Gertruda i Józef Groen

18:00  + Maria Wolszon (29 gr.)

Niedziela, 30 stycznia 2022 r. IV Zwykła

07:00 + Elżbieta i Andrzej Krzyzon, Józef Skiba, Ewa i Zdzisława

08:30 + Paweł Dettlaff, Maria i Gracjan Zielke, Maria i Ksawery Kohnke

10:00  O Boże bł. i zdrowie w rodzinie

12:00  + Maria Wolszon (30 gr.)

18:00  + Małgorzata, Władysław, Maria i Józef Gaffke, dziadkowie Cecylia i Jan

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…