Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 03.01 - 09.01.2022 r.

Poniedziałek, 3 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (3 gr.)

18:00 + Rodzice Aniela i Stefan, brat Florian Gaffke

Wtorek, 4 stycznia 2022 r.

07:00 + Mieczysław Buja

18:00 + Maria Wolszon (4 gr.)

Środa, 5 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (5 gr.)

17:00 NOWENNA WERBLINIA

+ Józef i Maria Ciskowscy

+ Gertruda (r. śm.) i August Zaczek

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba i Boże błogosławieństwo dla rodziny

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o zdrowie i opiekę MB dla rodziny w rocznicę ślubu

- O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie

+ Jerzy Kunc (intencja od pracowników firmy „Laguna”)

+ Lucyna Wegner i Krystyna Jeleniewska (intencja od sąsiadów)

+ Józef, Wanda, Paweł, Teresa, Franciszek, Bernard i Irena Drafz, Jadwiga i Kazimierz Baran, Teresa Głuchaczka, Wanda Milewczyk, Maria Adamek i Anna Pipka

+ Janina Tuszer (m-c po śmierci)

+ Eryka Okoń (m-c po śmierci)

Czwartek, 6 stycznia 2022 r. OBJAWIENIE PAŃSKIE – TRZECH KRÓLI

07:00 + Siostry – od Straży Honorowej NSPJ

08:30 + Jan Kownatke (dn. ur.), Augustyn Kownatke (r. śm.)

10:00 + Teofil, Bernarda i Jan Ustarbowscy

12:00 + Rodzice Elżbieta i Leon Jankowscy, bracia Ryszard i Zbigniew (r. śm.)

18:00 + Maria Wolszon (6 gr.)

Piątek, 7 stycznia 2022 r.

07:00 + Łucja i Józef Fleming

17:00 + Maria Wolszon (7 gr.) (W)

18:00 + Janina Domnik (r. śm.) i wujek Michał

Sobota, 8 stycznia 2022 r.

07:00 + Maria Wolszon (8 gr.)

18:00 + Z rodziny Adrian i Marzejon

Niedziela, 9 stycznia 2022 r. CHRZEST PAŃSKI

07:00 + Z rodziny Pulczyńskich i Adrian, Jan (r. śm.), ks. Bogdan, Zygmunt Dettlaff

08:00 + Maria Wolszon (9 gr.)

10:00 + Marek Mudlaff

12:00 + Alfons Semerling

18:00 + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…