Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 22.11 - 28.11.2021 r.

Poniedziałek, 22 listopada 2021 r.

07:00 + Za wszystkich zmarłych Michałów z naszej parafii – o życie wieczne

18:00  + Matka Cecylia Muza

Wtorek, 23 listopada 2021 r.

07:00 + Za wszystkie zmarłe Stefanie z naszej parafii – o życie wieczne

18:00  + Dziadkowie Dettlaff i Zielke

Środa, 24 listopada 2021 r.

07:00 + Mąż Alfons Muza (20 r. śm.)

17:00  NOWENNA WERBLINIA

+ Helena Kownatke (dn. ur.)

18:00  NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

+ Rodzice Klara, Agnieszka i Józef Drzeżdżon

+ Feliks (r. śm.), Anna i Manfred Krampichowscy, Maria Nikholz

+ Wanda i Alfons Labudda

+ Stefan Dominik (r. śm.) i Marta Darga

+ Krystyna i Piotr Jeleniewscy, Beata Rompa

+ Rodzice Krystyna i Edmund Ostrowscy

+ Paweł i Zofia Wyszeccy, synowie Czesław i Paweł

+ Dziadkowie Augustyn i Anna Bullmann, wujkowie i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 25 listopada 2021 r.

07:00 + Rodzice z obojga stron

18:00  + Jan (r. śm.) i Otylia Samel, Leon i Helena Ferra oraz Eryka i Stefan

Piątek, 26 listopada 2021 r.

07:00 + Rodzice Kunc, Mroch, Lewiccy i Bargiela

18:00  + Mieczysław Buja (od przyjaciół)

Sobota, 27 listopada 2021 r.

07:00 + Zyta i Michał Dettlaff

18:00  + Magdalena Abraham (1 śm.)

Niedziela, 28 listopada 2021 r. I ADWENTOWA

07:00 + Helena i Franciszek Muza

08:30 + Dziadkowie z obojga stron, mąż Jerzy, brat Brunon

10:00  + Hildegarda Fleming

12:00  + Rodzice chrzestni Alojzy Renusz, Stefania Parchem i Jan Lieske

18:00  + Rodzice Anna i Zygmunt Jankowscy, Maria i Wandolin Mroch, brat Rafał, dziadkowie z obojga stron

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…