Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 04.10 - 10.10.2021 r.

Poniedziałek, 4 października 2021 r.

07:00 + Cecylia Muza (r. śm.)

18:00 + Janina Koss (4 gr.)

Wtorek, 5 października 2021 r.

07:00 + Janina Koss (5 gr.)

18:00 + Paweł Drzeżdżon (r. śm.), Stefan, Jan i Paweł Drzeżdżon

Środa, 6 października 2021 r.

07:00 + Janina Koss (6 gr.).

17:00 Nowenna Werblinia:

+ Marek Mudlaff

+ Jan Rompca, brat Jan

18:00 Nowenna Starzyno:

- O zdrowie i opiekę MB dla Jakuba

- Do MB z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla p. Teofili w 90-te urodziny

- O zdrowie dla Mieczysława

- Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MB dla syna Błażeja z okazji urodzin

+ Irena Drafz (dn. ur.)

+ Rodzice Magdalena i Tadeusz, bracia Jerzy i Mirosław, siostra Teresa Konieczna

+ Rodzice Maria i Henryk Zegzuła, brat Marek, bratowa Renata

+ Zdzisław Lantowski, Marianna, Waleria, Anna i Katarzyna

+ Rodzice Władysława i Stanisław Zielke.

+ Jerzy Mroch

+ Franciszek Klebba (r. śm.)

+ Anna i Feliks, Manfred Krampichowski, Maria Nikholz

+ Rodzice Barbara (11 r. śm.) i Leon Bojke, brat Czesław, siostry Teresa i Irena, dziadkowie z obojga stron

+ Manfred Krampichowski, rodzice chrzestni Sieg i Patok

+ Alfons Labudda (m-c po śmierci)

+ Władysław Pipka (intencja od sąsiadów)

+ Dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 7 października 2021 r.

07:00 + Janina Koss (7 gr.)

18:00 O Boże bł. dla członkiń ŻR z Połchówka, + Jadwiga Muttke

Piątek, 8 października 2021 r.

07:00 + Janina Koss (8 gr.)

18:00 + Jan, Brunon, Alfons, Juliusz, Gertruda i Maria Rutha

Sobota, 9 października 2021 r.

07:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie i opiekę MB dla rodziny w 7 rocznicę ślubu Agnieszki i Anatola

18:00 + Janina Koss (9 gr.)

Niedziela, 10 października 2021 r. XXVIII Zwykła

07:00 + Dziadkowie Jan i Magdalena Kromliccy

08:30 + Mąż Henryk Barnett, rodzice Hildegarda i Paweł

10:00 + Dziadkowie Klara i Leon Licau, Małgorzata i Franciszek Czybir

12:00 Dziękczynna z prośbą o zdrowie dla rodziny Czrneckich

18:00 + Janina Koss (10 gr.)

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…