Start Intencje mszalne Intencje mszalne na III Tydzień Wielkiego Postu - 07.03.2021 r.

Poniedziałek, 8 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice chrzestni Anna Lieske, Franciszek Dzierżyński, Eryka Kunc i Jan Szornak
 • 18:00 Starzyno
  • + Helena Bradtke (r. śm.), z rodziny Bradtke, bracia Jerzy i Stanisław

Wtorek, 9 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Alina i Józef Nowak
 • 18:00 Starzyno
  • + Krystyna i Paweł Buja

Środa, 10 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Brat Andrzej, ojciec Brunon.
 • 17:00 Nowenna Werblinia:
  • O zdrowie w rodzinie;
  • + Jan Mazajło (2 r. śm.), Marta i Antoni Kunz, Antoni Radtke;
  • + Ojciec Tadeusz Kownatke (8 r. śm.);
  • + Jan Rompca (dn. ur.)
 • 18:00 Nowenna Starzyno:
  • Do Matki Bożej z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w 18-te urodziny Darii
  • + Syn Aleksander Lietzau
  • + Agnieszka i Zygmunt Miotk, Brygida i Tadeusz Lewiccy, Bronisław i Jadwiga Miotk, Franciszek Trepczyk
  • + Regina, Zygmunt, Andrzej i Jacek Minga, Jan Kunc, Zbigniew Drzeżdżon
  • + Łukasz Grabowski (2 r. śm.)
  • + Magdalena, Tadeusz, Jerzy i Mirosław Dettlaff

Czwartek, 11 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Siostra Ewa, bratowa Zdzisława

Piątek, 12 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • W pewnej intencji.
 • 17:00 Starzyno
  • + Rodzice Perszon, Zielke, Dettlaff, dziadkowie z obojga stron
 • 18:00 Starzyno
  • + Michał i Magdalena Skrzypkowscy

Sobota, 13 marca 2021 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Renata Dettlaff (dn. ur.), Małgorzata, Jan i Gertruda Roeske
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Bronisława i Leon Pranga, Łukasz Grabowski

Niedziela, 14 marca 2021 r. IV Niedziela Wielkopostna

 • 07:00 Starzyno
  • + Zofia i Józef Fikus, Zygmunt Zielke
 • 08:30 Werblinia
  • + Maria i Józef Licau, syn Henryk Barnedt
 • 10:00 Starzyno
  • + Rodzice Helena i Józef Mudlaff
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Maria i Mieczysław Rompa, brat Andrzej
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…