Start Intencje mszalne Intencje mszalne na XX Tydzień Zwykły - 16.08.2020 r.

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. Św. Jacek

 • 07:00 Starzyno
  • + Małgorzata Miotke (dn. ur.)
 • 18:00 Starzyno
  • + Ojciec Franciszek Kloske

Wtorek, 18 sierpnia 2020 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Matka Aniela Labudda
 • 18:00 Starzyno
  • + Dziadkowie Glembin, Muttka, Bemke i Lantowscy

Środa, 19 sierpnia 2020 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Aniela (r. śm.) i Paweł Muttke, bracia Zbigniew i Franciszek, bratowa Jadwiga
 • 17:00 Nowenna Werblinia
  • + Jadwiga, Stefan, Maria i Ksawery Kohnke
  • + Jan Mazajło (intencja od chrześniaka), Antoni Radtke, Antoni i Marta Kunz
 • 18:00 Nowenna Starzyno:
  • O zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Lucyny
  • + Dusze cierpiące w czyśćcu oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie
  • + Henryk Marzejon
  • + Aniela i Teodor Rompa
  • + Jadwiga Muttke
  • + Julianna i Klemens Dominik
  • + Andrzej Przybylski (m-c po śmierci)
  • + Kazimierz Tarnowski

Czwartek, 20 sierpnia 2020 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Franciszek i Brygida Rutha, Brunon i Andrzej Karsznia
 • 18:00 Starzyno
  • + Rafał Sluzewski, ojciec Józef Darga, Krzysztof Darga

Piątek, 21 sierpnia 2020 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Róża i Michał Dominik
 • 18:00 Starzyno
  • + Mąż Jan Wyszecki, teściowie Elżbieta i Jan

Sobota, 22 sierpnia 2020 r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan Kirkowski
 • 18:00 Starzyno
  • + Alfons Drzeżdżon

Niedziela, 23 sierpnia 2020 r. XXI Zwykła

 • 07:00 Starzyno
  • + Joanna i Paweł Felkner, córka Ewa, synowa Zdzisława
 • 08:30 Werblinia
  • + Mąż, ojciec i dziadek Jan, rodzice Blandyna i Brunon Lewiccy
 • 10:00 Starzyno
  • + Józef Kromlicki
 • 12:00 Starzyno
  • + Beata Szeiba (r. śm.), Mariola Pupp, rodzice Kirszling i Szeiba
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Elżbieta i Jan Wyszeccy, brat Jan
 • 20:00 Starzyński Dwór
  • + Krzysztof Darga (od pracowników dr Oetker)
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…