Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 12.02.2017r.

Poniedziałek, 13 lutego 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Augustyn Oberzig, chrześniaczka Beata Rompa, ojciec chrzestny Stefan Steinke
 • 18:00 Starzyno
  • + Ojciec chrzestny Jan Kunz

Wtorek, 14 lutego 2017r. Św. Cyryl i Metody

 • 07:00 Starzyno
  • + Zygmunt Bigott, rodzice Elżbieta i Józef
 • 18:00 Starzyno
  • + Brunon i Andrzej Karsznia

Środa, 15 lutego 2017r. NOWENNA

 • 07:00 Starzyno
  • + Ojciec Alfred Pliński
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA

Czwartek, 16 lutego 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Anna i Franciszek Marszewscy, matka Florentyna, ojciec Kazimierz

Piątek, 17 lutego 2017r. Św. Serwici NMP

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Otylia i Franciszek Bulczak, siostra Jadwiga, brat Rudolf
 • 18:00 Starzyno
  • + Ojciec Józef Szomburg (r. śm), dziadkowie Jan i Agnieszka, wujek Jerzy Szomburg

Sobota, 18 lutego 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice i siostra Halina
 • 18:00 Starzyno
  • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w rocznicę ślubu państwa Wysockich, oraz + ojciec Zygmunt w (dn. ur.)

Niedziela, 19 lutego 2017r. VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Anna i Augustyn Bullmann, bracia Jerzy, Stefan, Jan, Paweł, Bronisława Syldatk
 • 08:30 Werblinia
  • + Wanda i Leon Mach
 • 10:00 Starzyno
  • + Mąż Roman Parchem, rodzice Jadwiga i Józef Kuchnowscy, brat Kazimierz
 • 12:00 Starzyno
  • + Elżbieta Maj (r. śm.)
 • 18:00 Starzyno
  • + Syn Krzysztof Bizewski
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…