Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 29.01.2017r.

Poniedziałek, 30 stycznia 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Żona i matka Stefania Muza (7 r. śm.)

Wtorek, 31 stycznia 2017r. Św. Jan Bosko

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Michał, Otylia i Stefania Zielke

Środa, 1 lutego 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • W pewnej intencji
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA

Czwartek, 2 lutego 2017r. Ofiarowanie Pańskie / MB Gromniczna

 • 10:00 Starzyno
  • + Halina Rompa, rodzice Jan i Stefania, teściowie Władysław i Jadwiga, bracia Stefan i Roman Parchem
 • 17:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Małgorzata i Władysław Gaffke, z rodziny Gaffke i Konke

Piątek, 3 lutego 2017r. Św. Błażej

 • 07:00 Starzyno
  • + W intencji parafian
 • 16:00 Werblinia
  • + Rodzice Blandyna i Brunon, Mąż Jerzy i brat Brunon
 • 18:00 Starzyno
  • Do MB dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Krystyny i Gerarda w rocznicę ślubu

Sobota, 4 lutego 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • W pewnej intencji
 • 18:00 Starzyno
  • + Mąż Mirosław Dettlaff (r. śm.)

Niedziela, 5 lutego 2017r. V NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan, Franciszek Adrian, Franciszek, Elżbieta, Anna, Gerard i Apolonia Pulczyńscy
 • 08:30 Werblinia
  • + Jan Radtke (dn. ur.)
 • 10:00 Starzyno
  • + Matka Jadwiga Klein (5 r. śm.)
 • 12:00 Starzyno
  • + Magdalena (r. śm.) i Jan Kaczykowscy
 • 15:00 Starzyński Dwór
  • + Józef Radtke (r. śm.), z rodziny Radtke
 • 18:00 Starzyno
  • + Teresa Brzozowska (5 r. śm.), z rodziny Brzozowskich i Koss
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…