Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 22.01.2017r.

Poniedziałek, 23 stycznia 2017r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Mąż Paweł Drzeżdżon, synowa Izabela
 • 18:00 Starzyno
  • + Brat Krzysztof Bizewski, dziadkowie z obojga stron

Wtorek, 24 stycznia 2017r. Św. Franciszek Salezy

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Józef Radtke (dn. ur.)

Środa, 25 stycznia 2017r. Nawrócenie Św. Pawła / NOWENNA

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Gertruda i Józef Groen
 • 17:00 Werblinia
  • NOWENNA
 • 18:00 Starzyno
  • NOWENNA

Czwartek, 26 stycznia 2017r. Św. Tymoteusz i Tytus

 • 07:00 Starzyno
  • + Alfred Pliński
 • 18:00 Starzyno
  • + Stefania i Feliks Marks

Piątek, 27 stycznia 2017r. BŁ. BP Jerzy Matulewicz

 • 07:00 Starzyno
  • + Elżbieta i Andrzej Krzyżon, Józef Skiba, siostra Ewa
 • 18:00 Starzyno
  • + Tekla i Wiktor Rutha, Jan Tkaczyk, Hildegarda i Wacław

Sobota, 28 stycznia 2016r. Św. Tomasz z Akwinu

 • 07:00 Starzyno
  • + Łucja i Jan Felkner, barcia Bronisław i Jan
 • 16:00 Starzyno
  • Ślub: Łukasz Drawc i Natalia Szewczyk
 • 18:00 Starzyno
  • + Józef Surowiec (13 r. śm.)

Niedziela, 29 stycznia 2017r. IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 07:00 Starzyno
  • + Jan Jaffke, Mirosław Naczk, Jan Skoczke
 • 08:30 Werblinia
  • + Jadwiga, Stefan, Maria, Ksawery Kohnke, Maria i Gracjan Zielke, Paweł Dettlaff
 • 10:00 Starzyno
  • + Marta  (r. śm.) i Jan (dn. ur.) Miłosz
 • 12:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla rodziny
 • 18:00 Starzyno
  • + Mąż Jan Rompca (r. śm.).
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…