Start Intencje mszalne Intencje mszalne na II Niedzielę Zwykłą - 15.01.2017 r.

Poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.

 • 07:00 Starzyno
  • +  Mąż Alfons Muttke (dn. ur.)
 • 18:00 Starzyno
  • + Klemens (9 r. śm.) i Magdalena Kunc, Roman Wegner

Wtorek, 17 stycznia 2017 r. Wspomnienie Św. Antoniego Opata

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Bożena Dudek – od koleżanek i kolegów z Orfy

Środa, 18 stycznia 2017 r. Wspomnienie Św. Małgorzaty Węgierskiej

 • 07:00 Starzyno
  • W pewnej intencji
 • 17:00 Nowenna Werblinia
 • 18:00 Nowenna Starzyno

Czwartek, 19 stycznia 2017 r. Wspomnienie św. Józef Sebastiana Pelczara

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Jan i Franciszka Miłosz

Piątek, 20 stycznia 2017 r. Wspomnienie Św. Fabiana i Sebastiana

 • 07:00 Starzyno
  • W pewnej intencji
 • 18:00 Starzyno
  • + Ciocia Prakseda Kreft

Sobota, 21 stycznia 2016 r. Wspomnienie Św. Agnieszki, Dzień Babci

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 16:00 Msza ślubna
  • Patryk Rutha i Agata Nędza
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Józef (dn. ur.) i Stefania Liss, Mąż Florian Zielke

Niedziela, 22 stycznia 2017 r. III Niedziela Zwykła, Dzień Dziadka

 • 07:00 Starzyno
  • + Helena i Franciszek Muza, Brygida i Jan Fleming
 • 08:30 Werblinia
  • + Dziadkowie Marta i Józef Brzozowscy, Tekla i Juliusz Lesnau
 • 10:00 Starzyno
  • + Dziadek Alfred Pliński
 • 12:00 Starzyno
  • + Mieczysław Felkner
 • 18:00 Starzyno
  • + Dziadek Zygmunt Wysocki
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…