Start Intencje mszalne Intencje mszalne na Niedzielę - 25.12.2016r.

Wtorek, 27 grudnia 2016r. św. Jan Apostoł

 • 07:00 Starzyno
  • +  Alfred Pliński
 • 18:00 Starzyno
  • + Paweł Dettlaff (r. śm.)

Środa, 28 grudnia 2016r. NOWENNA

 • 07:00 Starzyno
  • + Roman Samel
 • 17:00 Werblinia
  • + Ginter Wolszon (r. śm), ojciec Zygfryd
 • 18:00 Starzyno
  • W intencji parafian
  • + Franciszek (dn. ur.) i Brygida Rutha, Brunon (r. śm.) i Aniela Hirth
  • + Magdalena Ciesielska
  • + Ojciec Jan, mąż Kazimierz, syn Krzysztof, córka Aleksandra
  • + Rodzice Gertruda i Józef Groen
  • + Mąż Paweł Fleming

Czwartek, 29 grudnia 2016r.

 • 07:00 Starzyno
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Bracia Ryszard, Zbigniew, Zdzisław, rodzice Elżbieta i Leon Jankowscy

Piątek, 30 grudnia 2016r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Elżbieta Muttke
 • 18:00 Starzyno
  • Dziękczynna z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla rodziny

Sobota, 31 grudnia 2016r.

 • 07:00 Starzyno
  • + Ojciec Jerzy Sluzewski, bratowa Krystyna
 • 08:30 Werblinia
  • W intencji parafian
 • 18:00 Starzyno
  • + Zofia Rohde (12 r. śm.)

Niedziela, 1 stycznia 2017r. MB Rodzicielka / Najświętsza Rodzina

 • 07:00 Starzyno
  • + Rodzice Tekla (r. śm.) i Augustyn Drzeżdżon
 • 08:30 Werblinia
  • + Mąż Józef Goyke, Maria i Jan Lesnau
 • 10:00 Starzyno
  • O zdrowie i Boże bł. w dniu ur dla Krystyny
 • 12:00 Starzyno
  • Dziękczynna o Boże bł. dla rodziny
 • 15:00 Starzyński Dwór
  • Z podziękowaniem za otrzymane łaski o Boże błogosławieństwo
 • 18:00 Starzyno
  • + Rodzice Jan i Agnieszka Szomburg, bracia Jerzy i Józef, siostra Regina, szwagier Stefan
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…