Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 08.08 - 14.08.2022 r.

Poniedziałek 8 sierpień 2022r. św. Dominika.

700   + Andrzej i Brunon Karsznia.

1800 + Rodzice Aniela i Stefan, brat Florian Gaffke.

Wtorek 9 sierpień 2022r. św. Teresy Benedykta od Krzyża.

700   + Zofia Labun, z rodziny Koss, Labun i Pobłockich.

1800 + Roman Samel (r. śm.).

Środa 10 sierpień 2022r. św. Wawrzyńca.

700   + Rodzice Józef i Klara Dettlaff, brat Jerzy, Jan Proena.

1700   NOWENNA WERBLINIA

+ Z rodziny Wirkus, Baran i Ciskowskich.

+ Jan Skwiercz (r. śm.).

1800    NOWENNA STARZYNO

- O szczęśliwą operację dla syna Marka.

- O zdrowie dla Jakuba.

- O zdrowie dla ks. Jana.

+ Marek Klebba.

+ Małgorzata Liebrecht.

+ Ojciec Bogusław Olkowski (r. śm.), wujek Wiktor Szankin, szwagier Andrzej Mach.

+ Maria Plińska.

+ Jan Drzeżdżon.

+ Mąż Stefan, syn Aleksander Lietzau

Czwartek 11 sierpień 2022r. św. Klary.

700   + Jan i Maria Białk.

1800 + Marek Mudlaff (dn. ur.).

Piątek 12 sierpień 2022r. św. Joanny Franciszki de Chantal.

700   + Dusze w czyśćcu cierpiące.

1800 + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich.

Sobota 13 sierpień 2022r. św. męczenników Poncjana i Hipolita.

700   + Matka Renata Ellwart.

1800 + Z rodziny Adrian i Marzejon.

Niedziela 7 sierpień 2022r. XX Zwykła.

700   + Benigna Wicher oraz z rodziny.

830   + Maria Lesnau (8 r. śm.).

1000 + Dziadków i babcie z obojga stron Lieske, Renusz, Dzierżyńskich i Zielke.

1200 + Jan, Marianna i Katarzyna Klebba, Waleria, Julian i Katarzyna Janik, Anna Ustarbowska, Zdzisław Lantowski, Stefan Jetke.

1800 + Brat Zdzisław (r. śm.), z rodziny Jankowskich, Dettlaff i Rogockich.

2000 + Bogdan Elwart (r. śm.).

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…