Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 25.07 - 31.07.2022 r.

Poniedziałek, 25 lipca 2022 r. św. Jakuba i Krzysztofa

07:00 + Anna i Franciszek Marszewscy, matka Florentyna i ojciec Kazimierz

18:00 + Krzysztof Skrzypkowski (25 gr.)

Wtorek, 26 lipca 2022 r. św. Joachima i Anny rodziców NMP

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (26 gr.)

18:00 + Rodzice Anna i Stefan Lieske, chrzestny Jan

+ Anna i Leon Liss, bracia i z rodziny Liss

Środa, 27 lipca 2022 r.

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (27 gr.)

17:00 NOWENNA WERBLINIA

+ Jan Rompca, brat Jan

+ Gabriela (r. śm.) i Erwin Zaczek

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie i opiekę MB dla kolegów i ko-leżanek z firmy „Konkol”

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Dusze w czyśćcu cierpiące

+ Rodzice Michał i Anastazja Bullmann

+ Rodzice Helena i Klemens Bradtke, bracia Stanisław i Jerzy, z rodziny Bradtke

+ Stanisław, Agnieszka i Wincenty Pie-karscy, Edmund Golla

+ Wacław Dawidowski (5 r. śm.)

+ Anna i Leon Liss

+ Rodzice Laga i Kromliccy, siostra Mag-dalena, brat Leon, Paweł, szwagrowie Jan i Edmund

+ Augustyn i Jakub Jaffke

+ Marian Derc (m-c po śmierci)

+ Rodzice Anna i Józef Skrzypkowscy

Czwartek, 28 lipca 2022 r.

07:00 + Brat Stefan, szwagier Brunon i Łukasz Licau

18:00 + Krzysztof Skrzypkowski (28 gr.)

Piątek, 29 lipca 2022 r. św. Marty, Marii i Łazarza

07:00 + Anna, Jan i Marek Elwart

17:00 Dziękczynna o zdrowie i Boże bł. w 70-te urodziny mamy Ewy

18:00 + Krzysztof Skrzypkowski (29 gr.)

Sobota, 30 lipca 2022 r. św. Piotra Chryzologa

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (30 gr.)

18:00 + Anna Falkowska

Niedziela, 31 lipca 2022 r. XVIII Zwykła

07:00 + Siostra Jadwiga Piwińska, Andrzej i Krzysztof, mąż Andrzej

08:30 + Mąż, ojciec i dziadek Jan, rodzice Blan-dyna i Brunon, brat Brunon

10:00 O Boże bł. i zdrowie dla członków ŻR z Kłanina

12:00 + Jan (r. śm.) i Elza Adrian, brat Franci-szek

18:00 + Syn Rafał Sluzewski, matka Anna

20:00 + Leon i Helena Ferra, Jan i Otylia Sa-mel, Eryka i Stefan

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…