Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 18.07 - 24.07.2022 r.

Poniedziałek, 18 lipca 2022 r. św. Szymona z Lipnicy

07:00  + Krzysztof Skrzypkowski (18 gr.)

18:00  + Rodzice chrzestni Anna Lieske, Franciszek Renusz, Eryka Kunc i Jan Szornak

Wtorek, 19 lipca 2022 r.

07:00  + Matka Aniela Labudda

18:00  + Krzysztof Skrzypkowski (19 gr.)

Środa, 20 lipca 2022 r. bł. Czesława

07:00  + Krzysztof Skrzypkowski (20 gr.)

17:00   NOWENNA WERBLINIA

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Syn Adam Kownatke (dn. ur.)

+ Juliusz, Teresa i Elżbieta

+ Maria Lesnau (dn. ur.)

18:00  NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Henryk Nierzwicki

+ Barbara Dettlaff (dn. ur.)

+ Ojciec Jerzy Kunc

+ Wanda (4 r. śm.) i Alfons Labudda, dziadkowie z obojga stron

+ Mama Magdalena Much (dn. ur. i r. śm.)

+ Brygida, Jan i Franciszek Fleming

+ Rodzice Teresa i Jan, Stanisław Szweda, Paweł i Władysława Szweda

+ Kurt Żaczek (r. śm.)

+ Leon Liss (dn. ur.)

+ Ojciec Augustyn Oberzig (r. śm.), siostra Krystyna

+ Józef Hallmann, rodzice Anna i Józef, Teresa i Bronisław

+ Robert Pipka (20 r. śm.), rodzice z obojga stron, matka Bernadeta Roeske

+ Alfons Muttke (r. śm.)

+ Za kolegów i koleżanki z firmy Konkol

Czwartek, 21 lipca 2022 r. św. Apolinarego

07:00  + Krzysztof Skrzypkowski (21 gr.)

18:00  + Katarzyna Klebba (4 r. śm.)

Piątek, 22 lipca 2022 r. św. Marii Magdaleny

07:00  + Mąż Mieczysław Felkner (r. śm.)

18:00  + Krzysztof Skrzypkowski (22 gr.)

Sobota, 23 lipca 2022 r.  św. Brygidy

07:00  + Krzysztof Skrzypkowski (23 gr.)

18:00  + Edmund Falkowski

Niedziela, 24 lipca 2022 r. XVII Zwykła

07:00  + Ciocia Prakseda, ojciec Franciszek Kreft, Zofia i Jan Kreft, Gertruda i Józef Ferra

08:30  + Maria i Józef Licau, Henryk i Zygmunt Barnett, wnuk Marek

10:00  + Anna, Jan i Brunon Ewalt, żona Stanisława Labudda

12:00  + Krzysztof Skrzypkowski (24 gr.)

18:00  + Anna Skiba, córka Ewa, synowa Zdzisława

20:00  + Rodzice Aniela i Stefan Gaffke, dziadkowie Joanna i Teodor Skiba

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…