Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 04.07 - 10.07.2022 r.

Poniedziałek, 4 lipca 2022 r. św. Elżbiety Portugalskiej

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (4 gr.)

18:00  + Leon i Łucja Miler, córka Ewa, synowa Zdzisława

Wtorek, 5 lipca 2022 r.

07:00 + Stefan Labudda (r. śm.), rodzice Elżbieta i Leon, brat Andrzej

18:00  + Krzysztof Skrzypkowski (5 gr.)

Środa, 6 lipca 2022 r. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (6 gr.)

17:00  NOWENNA WERBLINIA

- O zdrowie dla taty i rodziny

- Dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla rodziny w 5-tą rocznicę ślubu Karoliny i Michała Kass

18:00  NOWENNA STARZYNO:

- Dziękczynna w 6-tą rocznicę ślubu Martyny i Arkadiusza

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Mąż Stefan i syn Aleksander Lietzau

+ Matka Joanna Muza, matka chrzestna Aniela Muza

+ Jan, Franciszka, Stefan, Anna i Brygida Miłosz

+ Mieczysław Buja

+ Anna i Józef Skrzypkowscy

+ Leon i Kazimierz Pliński (1 r. śm.)

+ Leon i Anna Dettlaff

+ Rodzice Magdalena (dn. ur.) i Józef Gaffke

+ Tomasz Masadyni

Czwartek, 7 lipca 2022 r.

70:00 + Krzysztof Skrzypkowski (7 gr.)

18:00  + Bernarda, Jan i Teofil Ustarbowscy

Piątek, 8 lipca 2022 r. św. Jana z Dukli

07:00 + Zygmunt Goik, ojciec chrzestny Stanisław

18:00  + Krzysztof Skrzypkowski (8 gr.)

Sobota, 9 lipca 2022 r.

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (9 gr.)

18:00  + Z rodziny Adrian i Marzejon

Niedziela, 10 lipca 2022 r. XV Zwykła

07:00 + Edward Wicher oraz z rodziny

08:30 + Jan i Joanna Fleming

10:00  + Małgorzata Haase, Waleria i Stefania Deppner, Rolf Bender

12:00  + Krzysztof Skrzypkowski (10 gr.)

18:00  + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich

20:00  + Elżbieta Labudda

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…