Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 27.06 - 03.07.2022 r.

Poniedziałek, 27 czerwca 2022 r. św. Cyryla Aleksandryjskiego

07:00 + Zofia i Paweł Muttke

18:00 + Małgorzata i Władysław Gaffke, dziadkowie Maria i Juliusz, z rodziny Kohnke

Wtorek, 28 czerwca 2022 r. św. Ireneusza

07:00 + Izabela Duczyńska

18:00 + Izydor Littwin (1 r. śm.)

Środa, 29 czerwca 2022 r. św. Apostołów Piotra i Pawła

07:00 + Paweł (dn. im.), Krystyna i Mieczysław Buja

17:00 NOWENNA WERBLINIA

- O zdrowie dla taty i rodziny

+ Rodzice Jeka i Rompca

18:00 NOWENNA STARZYNO

- Do MB z błogosławieństwem o zdrowie dla Witolda

- Do MB z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla ks. Jana

- O zdrowie i Boże bł. dla rodziny z ul. Spokojnej

- Do MB z prośbą o zdrowie i szczęśliwą operację

- O zdrowie dla Jakuba

+ Dusze w czyśćcu cierpiące

+ Mąż Jan Konkol (2 r. śm.), rodzice Labudda

+ Paweł Dettlaff

+ Mąż i ojciec Jan Pipka (dn. ur.)

+ Gertruda i Brunon Ziemann, z rodziny Lezner i Ziemann

+ Ojciec Czesław, córka Anna, z rodziny Miotk

+ Magdalena i Jan Kromliccy, z rodziny Kromlickich

+ Syn Krzysztof, rodzice Magdalena i Bolesław Holender, bracia Jan i Andrzej

Czwartek, 30 czerwca 2022 r.

07:00 + Anna, Jan i Marek Elwart

18:00 + Jan, Ida, Alojzy, Joachim, Maria i Brunon Hebel, Magdalena Łepek

Piątek, 1 lipca 2022 r. św. Ottona

07:30 + Ojciec Franciszek, dziadkowie Marta i Ksawery

17:00 + Halina Labudda (dn. im.) (W)

18:00 + Krzysztof Skrzypkowski (1 gr.)

Sobota, 2 lipca 2022 r.

07:00 + Krzysztof Skrzypkowski (2 gr.)

18:00 + Jerzy Mroch (1 r. śm.)

Niedziela, 3 lipca 2022 r. XIV Zwykła

07:00 + Z rodziny Pulczyńskich i Adrian, Jan, ks. Bogdan, Zygmunt Dettlaff

08:30 + Leon Harms, Stefania i Leon, Krystian Radomski

10:00 + Marek Mudlaff

12:00 + Dziadkowie Waleria i Józef Głowienka, Katarzyna Klebba

18:00 + Krzysztof Skrzypkowski (3 gr.)

20:00 + Mąż Leon Laga, Józef Labudda, Marta i Antoni Wróbel

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…