Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 06.06 - 12.06.2022 r.

Poniedziałek, 6 czerwca 2022 r. NMP Matki Kościoła

07:00 + Dziadkowie Maria i Józef Licau, Henryk Barnett

18:00 + Dziadkowie z obojga stron, szwagier Stanisław Sikora

Wtorek, 7 czerwca 2022 r.

07:00 + Manfred i Elza Rahd

18:00 + Matka Wanda Białk (dn. ur.)

Środa, 8 czerwca 2022 r. św. Jadwigi Królowej

07:00 + Z rodziny Bober

17:00 NOWENNA WERBLINIA

+ Mąż Jerzy (r. śm.)

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Matka Janina Rohde (24 r. śm.), ojciec Jan Rohde, bratowa Halina

+ Małgorzata Liebrecht

+ Rodzice Maria i Brunon Krampichowscy, Władysława i Stanisław Zielke

+ Helena i Leon Ferra

+ Tadeusz i Jan Kownatke, Anna i Michał, Józef i Franciszek Gojke

+ Elżbieta i Jan Muza, Otylia i Juliusz Oberzig, rodzeństwo z obojga stron

+ Augustyn Oberzig, Beata Rompa, Krystyna i Piotr Jeleniewscy

Czwartek, 9 czerwca 2022 r. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

07:00 + Zofia (r. śm.) i Paweł Muttke

18:00 + Zbigniew Kwidziński (3 r. śm.)

Piątek, 10 czerwca 2022 r.

07:00 + Szwagrowie Jan, Władysław, Jerzy i Józef

15:00 Msza ślubna: Mateusz Kropacz i Faustyna Muza (St.)

18:00 O Boże bł. i opiekę MB dla ks. Jana z okazji urodzin

Sobota, 11 czerwca 2022 r. św. Barnaby, apostoła

07:00 + Z rodziny Adrian i Marzejon.

18:00 + Marek Mudlaff (1 r. śm.)

Niedziela, 12 czerwca 2022 r. Trójca Przenajświętsza

07:00 + Rodzice Stanisława i Józef Bielak, Teresa i Klemens Słupczewscy, mąż Andrzej

08:30 + Antoni Radtke (r. śm.)

10:00 + Rodzice Helena i Józef Mudlaff

12:00 + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich

18:00 + Stefan Wyszecki, teściowie, szwagier Jan

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…