Start Intencje mszalne Intencje mszalne na 16.05 - 22.05.2022 r.

Poniedziałek, 16 maja 2022 r.  św. Andrzeja Boboli

07:00 + Ojciec Mieczysław Buja

18:00 + Maria Zielke

Wtorek, 17 maja 2022 r.

07:00 + Józef (r. śm.) i Bronisława Wegner

18:00 + Hildegarda Fleming

Środa, 18 maja 2022 r. św. Jana I, papieża

07:00 + Matka Aniela Labudda

17:00  NOWENNA WERBLINIA

+ Matka Wanda Mach (r. śm.) i mąż Jerzy Cyskowski (r. śm.)

+ Józef, Anna, Michał, Franciszek i Sebastian Goyke

18:00 NOWENNA STARZYNO

- O zdrowie dla Jakuba

- O zdrowie dla ks. Jana

+ Jerzy Kunc

+ Robert Leonarski (1 r. śm.)

+ Jan Rutha

+ Apolonia Kobierzyńska (r. śm.), z rodziny Kobierzyńskich, Pulczyńskich, ks. Bogdan

+ Jan, Agnieszka i Andrzej Drzeżdżon, Anna, Leon i Jan Białk

+ Helena (r. śm.) i Leon Ferra, Otylia i Jan Samel, Eryka i Stefan

+ Jan Białk

+ Leonia Hebel (r. śm.), Jan i Ewa Hebel

+ Paweł Dettlaff (dn. ur.)

+ Józef Dettlaff (r. śm.)

+ Helena i Władysław Hasse, Elżbieta Rohde

+ Juliusz Ewalt

+ Jan, Magdalena, Jan i Józef Glembin

Czwartek, 19 maja 2022 r.

07:00 + Leopold i Andrzej Dettlaff

18:00 + Magdalena i Michał Skrzypkowscy, z rodziny Marcińskich

Piątek, 20 maja 2022 r. św. Bernardyna ze Sieny

07:00 + Czesław Dampc (r. śm.)

16:00 + Agatka, Patryk i Angelika (r. śm.)

18:00 Bierzmowanie

Sobota, 21 maja 2022 r.

07:00 + Rodzice Maria i Jan Bychawscy, teściowie Janina i Józef Rathnau, dziadkowie z obojga stron, dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 + Matka Maria (r. śm.), brat Józef, z rodziny Radtke i Trepczyk, rodzice chrzestni z obojga stron

Niedziela, 22 maja 2022 r. VI Wielkanocna

07:00 + Rodzice Jan i Magdalena Kromliccy

08:30 + Jan i Leonia Hebel

10:00 + Agnieszka (r. śm.) i Bernard Kromliccy

12:00 + Rodzice Antonina i Stanisław Dudek

18:00 + Jan Wyszecki

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…