Start Galeria zdjęć Pielgrzymka do Lourdes

Zdjęcia z pielgrzymki do Lourdes, która odbyła się na początku czerwca 2018 roku. Pielgrzymi zwiedzili m.in. sanktuarium Matki Bożej, Grotę Massabielle, bazylikę św. Piusa X czy drogę krzyżową na Górze Espelugues, a także uczestniczyli w codziennych Procesjach Eucharystycznych oraz Procesjach Maryjnych z lampionami. Po za tym wędrowali śladami Bernadety - Młyn Boly, Cachot, kościół parafialny, hospicjum. Program pielgrzymki poza Lourdes obejmował również odwiedziny Polskiej Misji Katolickiej, która prowadzona jest przez siostry Nazaretanki oraz wizytę w Tuluzie - zwiedzanie starówki i kościoła św. Tomasza z Akwinu. Organizatorem pielgrzymki był ks. Andrzej Jereczek, niegdyś wikariusz naszej parafii, obecnie wikariusz w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdynii Orłowie.

Pokaż 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"