Start Aktualności Nabożeństwa majowe
czwartek, 7 maj 2015

Trwa miesiąc maj. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej.

W naszej parafii Nabożeństwa Maryjne w kościele w Starzynie odprawiane są codziennie o godz. 17.45, w Werblini i w Starzyńskim Dworze przed mszami świętymi. W pozostałych miejscowościach przy krzyżach i kapliczkach.

Szczególnym wyrazem tych nabożeństw jest to, że odprawiane są one każdego dnia, gdy przedwieczór uspakaja pęd całodziennej bieganiny. Ich główną treść stanowi Litania do Najświętszej Maryi Panny, zwana Loretańską, modlitwa „Pod Twoją obronę” oraz przepiękne w swojej treści i melodyjności pieśni poświęcone Matce Bożej.

Matka Boska od dawien dawna postrzegana jest jako Pośredniczka między człowiekiem a Jej Synem – Jezusem Chrystusem. Ukrzyżowany Chrystus swoim testamentem przekazanym z wysokości krzyża uczynił swoją Matkę Matką każdego człowieka słowami: „Oto Matka twoja”. Od tego czasu Maryja jako najlepsza Matka stała się „Orędowniczką i Pośredniczką” swoich ziemskich dzieci przed „jedynym pośrednikiem przed Ojcem, którym jest Jezus Chrystus” (por. 1Tm 2, 5-6).

(0 głosów)
Artykuły z dnia