Start Aktualności Spotkanie Pelgrzymki Kaszubskiej w Mechowej
wtorek, 2 lipiec 2013

W niedzielę 30 czerwca o godz. 14 00, w Mechowej odbyło się spotkanie uczestników i sympatyków Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Uroczystą Mszę Świętą sprawowali: ks. kierownik Jan Perszon, ks. Jan Plottke oraz proboszcz mechowskiej parafii ks. Jacek Bordzoł. Po Mszy wszyscy zaproszeni zostali na ognisko. Pogoda dopisała, choć wydawać się mogło, że ciemne chmury przeszkodzą w pieczeniu kiełbasek. Wiemy jednak, że żaden deszcz nie straszny kaszubskim pielgrzymom. Deszcz ustąpił i zaświeciło słońce.

Wśród rozmawiających pielgrzymów słychać było słowa radości, że to już niebawem wyruszą na pielgrzymi szlak.

W tym roku pielgrzymka już po raz 32. wyruszy w czwartek, 25 lipca.

W galerii zdjęcia ze spotkania.

(0 głosów)
Artykuły z dnia