Start Aktualności Kolejny z cyklu koncert cysterski
piątek, 7 październik 2011

2 października 2011r. (niedziela) w naszym kościele parafialnym odbył się kolejny koncert cysterski z cyklu `W kręgu cysterskiego chorału`.

Tym razem w mury starzyńskiego kościoła zawitał chór męski "Harmonia" z Wejherowa wraz z drygentem p. Marcinem Grzywaczem i p. Artur Sychowski, który akompaniował na organach. Usłyszeliśmy wykonania utwórów religijno-sakralnych i muzyki dawnej. Na koncercie byli obecni parafianie, goście z sąsiednich parafii, a także Wójt Gminy Puck - Tadusz Puszkarczuk, Starosta Pucki - Wojciech Dettlaff oraz Kazimierz Plockie, wiceminister rolnictwa, który wręczył chórowi odznaczenie Gloria Artis.

Tegoroczny koncert był kolejnym, który odbył się w Starzynie. Poprzedni miał miejsce w zeszłym roku, w lipcu, na którym gościnnie wystąpiła między innymi znana sopranistka Anna Asmus.

Zachęcamy do obejrzenia koncertu na stronach portalu tv.polwysep.pl oraz albumu zdjęć w galerii.

(0 głosów)
Artykuły z dnia