Start Aktualności Kolejny z cyklu koncert cysterski
piątek, 7 październik 2011

2 października 2011r. (niedziela) w naszym kościele parafialnym odbył się kolejny koncert cysterski z cyklu `W kręgu cysterskiego chorału`.

Tym razem w mury starzyńskiego kościoła zawitał chór męski "Harmonia" z Wejherowa wraz z drygentem p. Marcinem Grzywaczem i p. Artur Sychowski, który akompaniował na organach. Usłyszeliśmy wykonania utwórów religijno-sakralnych i muzyki dawnej. Na koncercie byli obecni parafianie, goście z sąsiednich parafii, a także Wójt Gminy Puck - Tadusz Puszkarczuk, Starosta Pucki - Wojciech Dettlaff oraz Kazimierz Plockie, wiceminister rolnictwa, który wręczył chórowi odznaczenie Gloria Artis.

Tegoroczny koncert był kolejnym, który odbył się w Starzynie. Poprzedni miał miejsce w zeszłym roku, w lipcu, na którym gościnnie wystąpiła między innymi znana sopranistka Anna Asmus.

Zachęcamy do obejrzenia koncertu na stronach portalu tv.polwysep.pl oraz albumu zdjęć w galerii.

Czytany 4258 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…