Start Aktualności Przedszkole Pod Aniołami
niedziela, 25 wrzesień 2011

Z początkiem września swą działalność rozpoczęło w Starzynie przedszkole "Pod Aniołami". 25 września 2011 roku (niedziela) miało miejsce uroczyste poświęcenie.

Niedawno w Starzynie zostało otwarte przedzkole "Pod Aniołami", którego inicjatorem jest ks. proboszcz Jan Plottke. Dzięki wielu osobom, między innymi państwu Marii i Kazimierzowi Plocke, Jadwidze i Tadeuszowi Dzierżęckim, Agnieszce i Leszkowi Okoń, Emili i Michałowi Wesołowskim, Piotrowi Ceynowie, Dorocie Lewickiej, Joannie Liss, Kamili Lesnau, a przedewszystkim państwu Joannie i Piotrowi Skoczke, Bogusławie i Marianowi Stefan, najmłodsi z naszej parafii mają miejsce, w którym mogą rozpocząć swą drogę edukacyjną.

W ramach zajęć przedszkolnych, dzieci będą brały udział między innymi w autorskim programie nauki języka angielskiego "Talking Kids", w zajęciach umuzykalniających i gimnastycznych, religii, w zajęciach z języka i kultury Kaszub oraz w zdrowotnych programach profilaktycznych, a także raz w miesiącu - basen. Będą również pod opieką pedagoga i logopedy.

25 września 2011 roku (w dniu odpustu parafialnego w Starzynie) odbyło się uroczyste poświęcenie przedszkola, którego dokonał ks. Piotr Brzozowski, wice dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Na uroczystości przybyło bardzo wielu gości, polityków, m.in.: Wójt Gminy Puck - p. Tadeusz Puszkarczuk, poseł na Sejm - p. Kazimierz Plocke, a także osoby, dzieki którym możliwe było zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Dzieci pod koniec spotkania wręczyły wszystkim gościom drobne upominki.

Czytany 6043 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…