Start Aktualności Przedszkole Pod Aniołami
niedziela, 25 wrzesień 2011

Z początkiem września swą działalność rozpoczęło w Starzynie przedszkole "Pod Aniołami". 25 września 2011 roku (niedziela) miało miejsce uroczyste poświęcenie.

Niedawno w Starzynie zostało otwarte przedzkole "Pod Aniołami", którego inicjatorem jest ks. proboszcz Jan Plottke. Dzięki wielu osobom, między innymi państwu Marii i Kazimierzowi Plocke, Jadwidze i Tadeuszowi Dzierżęckim, Agnieszce i Leszkowi Okoń, Emili i Michałowi Wesołowskim, Piotrowi Ceynowie, Dorocie Lewickiej, Joannie Liss, Kamili Lesnau, a przedewszystkim państwu Joannie i Piotrowi Skoczke, Bogusławie i Marianowi Stefan, najmłodsi z naszej parafii mają miejsce, w którym mogą rozpocząć swą drogę edukacyjną.

W ramach zajęć przedszkolnych, dzieci będą brały udział między innymi w autorskim programie nauki języka angielskiego "Talking Kids", w zajęciach umuzykalniających i gimnastycznych, religii, w zajęciach z języka i kultury Kaszub oraz w zdrowotnych programach profilaktycznych, a także raz w miesiącu - basen. Będą również pod opieką pedagoga i logopedy.

25 września 2011 roku (w dniu odpustu parafialnego w Starzynie) odbyło się uroczyste poświęcenie przedszkola, którego dokonał ks. Piotr Brzozowski, wice dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Na uroczystości przybyło bardzo wielu gości, polityków, m.in.: Wójt Gminy Puck - p. Tadeusz Puszkarczuk, poseł na Sejm - p. Kazimierz Plocke, a także osoby, dzieki którym możliwe było zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Dzieci pod koniec spotkania wręczyły wszystkim gościom drobne upominki.

(0 głosów)
Artykuły z dnia