Start Aktualności Sobota w Starzyńskim Dworze
czwartek, 7 lipiec 2011

Najbliższa sobota (9 lipca 2011r.) to dzień odpustu dla mieszkańców St. Dworu ku czci ich patrona - Św. Benedykta z Nursji, jak i również dzień uroczystego otwarcia nowopowstałej ścieżki rowerowej.

W sobotę nasza parafia będzie obchodzić odpust w Starzyńskim Dworze ku czci patrona tej miejscowości - Świętego Benedykta z Nursji. W tym dniu zostanie odprawiona uroczysta msza święta w kaplicy o godz. 17.00, a po niej odbędzie się spotkanie odpustowe i zabawa w parku przy kaplicy u pana Szymona Gutkowskiego.

Tego samego dnia ok. godziny 12.00 odbędzie się w Starzyńskim Dworze oficjalne i uroczyste otwarcie nowopowstałej ścieżki rowerowej na odcinku byłej linii kolejowej Swarzewo-Krokowa. Uroczystości te poprzedzi dwustronny rajd rowerowy z Krokowej i Swarzewa, który spotka się właśnie w Starzyńskim Dworze. Rozpoczęcie rajdu o godz. 11.00.

Po uroczystym otwarciu ścieżki rowerowej Wójt Gminy krokowa i Wójt Gminy Puck również zapraszają gości na spotkanie w parku pocysterskim przy kaplicy w Starzyńskim Dworze.

Ścieżka rowerowa Swarzewo-Krokowa ma długość ponad 17km i biegnie przez miejscowości Krokowa - Sławoszyno - Kłanino - Radoszewo - Starzyński Dwór - Łebcz - Swarzewo. Na trasie można podziwiać piękne malownicze krajobrazy naszej kaszubskiej ziemi, obiekty zabytkowe i wiele innych atrakcji.

Pokaż Atrakcje turystyczne i szlaki turystyczne na większej mapie

(0 głosów)
Artykuły z dnia