Start Aktualności Sobota w Starzyńskim Dworze
czwartek, 7 lipiec 2011

Najbliższa sobota (9 lipca 2011r.) to dzień odpustu dla mieszkańców St. Dworu ku czci ich patrona - Św. Benedykta z Nursji, jak i również dzień uroczystego otwarcia nowopowstałej ścieżki rowerowej.

W sobotę nasza parafia będzie obchodzić odpust w Starzyńskim Dworze ku czci patrona tej miejscowości - Świętego Benedykta z Nursji. W tym dniu zostanie odprawiona uroczysta msza święta w kaplicy o godz. 17.00, a po niej odbędzie się spotkanie odpustowe i zabawa w parku przy kaplicy u pana Szymona Gutkowskiego.

Tego samego dnia ok. godziny 12.00 odbędzie się w Starzyńskim Dworze oficjalne i uroczyste otwarcie nowopowstałej ścieżki rowerowej na odcinku byłej linii kolejowej Swarzewo-Krokowa. Uroczystości te poprzedzi dwustronny rajd rowerowy z Krokowej i Swarzewa, który spotka się właśnie w Starzyńskim Dworze. Rozpoczęcie rajdu o godz. 11.00.

Po uroczystym otwarciu ścieżki rowerowej Wójt Gminy krokowa i Wójt Gminy Puck również zapraszają gości na spotkanie w parku pocysterskim przy kaplicy w Starzyńskim Dworze.

Ścieżka rowerowa Swarzewo-Krokowa ma długość ponad 17km i biegnie przez miejscowości Krokowa - Sławoszyno - Kłanino - Radoszewo - Starzyński Dwór - Łebcz - Swarzewo. Na trasie można podziwiać piękne malownicze krajobrazy naszej kaszubskiej ziemi, obiekty zabytkowe i wiele innych atrakcji.

Pokaż Atrakcje turystyczne i szlaki turystyczne na większej mapie

Czytany 3606 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…