Start Aktualności Pielgrzymka do Wejherowa
sobota, 18 czerwiec 2011

Co roku nasi parafianie pielgrzymują na Kalawrię Wejherowską. W tym roku dniami pielgrzymowania są 18 i 19 czerwca.

Dnia 18 czerwca 2011 roku po mszy świętej o godz. 7.00 wyruszyliśmy na szlak pielgrzymkowy w kierunku Kalwarii Wejherowskiej. Po drodze, w Mechowej złączyliśmy się z pielgrzymami z Łebcza, Strzelna i Mechowa, następnie dołączyli do nas parafianie ze Swarzewa, Władysławowa, Chłapowa i Pucka i tak wspólnie pielgrzymowaliśmy do samego Wehjerowa, śpiewając pieśni i się modląc.

Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 13.00, gdzie czekali już na nas pielgrzymi z Leśniewa. Po wspólnym powitaniu utworzyliśmy orszak i razem weszliśmy do klasztoru. Pierwszy raz od bardzo dawna bez feretronu Świętego Michała Archanioła, ponieważ zabrakło chętnych, aby nieść go ze sobą.

Pogoda w tym roku w miarę dopisała, jedynie drobny deszczyk skropił nas pod koniec pielgrzymki. Jak co roku byliśmy najliczniejszą grupą, mimo, iż w tym roku pielgrzymowało nas mniej niż rok wcześniej. Było nas ok. 100 osób z ks. Janem na czele.

(0 głosów)
Artykuły z dnia