Spotkanie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w naszym parafialnym kościela o godzinie 12.00. Mszę koncelebrowali ks. Jan Perszon oraz nasi duszpasterze, ks. proboszcz Jan Plottke i ks. wikariusz Sebastian Soliński. Po Eucharystii nasi goście zostali zaproszeni na poczestunek, który zorganizowali parafianie starzyńscy na sali gimnastyczej w Zespole Szkół w Starzynie.
Podczas spotkania odwiedziła nas również kaszubska telewizja CSB TV, której wywiadów udzielali pielgrzymi jak i również ks. profesor Jan Perszon, a także reporterzy Radia Gdańsk.
Tego roku Kaszubska Pielgrzymka obchodzi swój jubileusz. W wakacje pielgrzymi wyruszą już w XXX Pieszą Pielgrzymkę Kaszubską z Helu na Jasną Górę i na Słowację, do Sankturium Maryjnego w Lewoczy. Pielgrzymi pokonają 1040-kilometrową trasę w 29 dni, począwszy od 25 lipca.